Oglądasz wiadomości znalezione dla frazy: Wydział Prawa i Administracji UAM

czy uczelnia moze odmowic...?

| Notabene wszystko dzialo sie na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Pod latarnią najciemniej.... Ja studiuję na WPiA UMK i mogłabym dodać
jeszcze
całą kopę podobnych historii "z życia wziętych"... Smutne ale prawdziwe.


Na UAM szło się dogadać. ;)

 » 

Dni Kultury Chrześcijańskiej ( z udziałem ks. Pawlukiewicza)

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE serdecznie zaprasza na wykłady prof. Thomasa E. Woodsa podczas jego pobytu w Polsce w dniach 3-7 grudnia.

3 grudnia (poniedziałek),
Warszawa, godz. 10:00
Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego
Katolicy a kapitalizm
Aula Jana Pawła II (Nowy Budynek), ul. Dewajtis 5

4 grudnia (wtorek)
Poznań, godz. 9:45
Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych.
Aula im. Henryka Łowmiańskiego na Wydziale
Historycznym UAM, Instytut Historii, Collegium Historicum
ul. Święty Marcin 78

Wrocław, godz. 17:30
Katolicyzm a wolny rynek
Uniwersytet Wrocławski, sala 1D Wydziału Prawa
i Administracji budynek D ul. Uniwersytecka 7-10

5 grudnia (środa)
Opole, godz. 9:45
Katolicy a kapitalizm
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego,
ul. M. Drzymały 1, sala nr 25 (II p.)

Katowice, godz. 14:00
Katolicka obrona wolnej gospodarki
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Aula, ul. Jordana 18

Kraków, godz. 18:30
Katolicy a kapitalizm
Sala Fontanowska Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
"Krysztofory" I piętro Rynek Główny 35

6 grudnia (czwartek)
Kielce, godz. 10:00
Katolicka obrona wolnej gospodarki
Aula Główna Wyższej Szkoły Umiejętności,
ul. Wesoła 52

Lublin, godz. 15:30
Katolicka obrona wolnej gospodarki
Collegium Norvidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Al. Racławickie 14 Sala CN 208

Warszawa, godz. 20:30
Korporacja akademicka ARKONIA

[ Dodano: 2007-11-18, 17:30 ]

Matura 2006

w środe byłem w Poznaniu składac papiery na UAM i co sie okazało... koleji ze az głowa boli (choc to było do przewidzenia) to jedno mnie zastanawia, dlaczego na wydziale Prawa i Administracji maturzystami zajmowała sie tylko jedna pani co bardzo spowolniało składnie wniosków/papierów itd... Natomiast na wydziale nauk Społecznych wszystko przebiegało bardzo sprawnie, mimo ze liczba ludzi była podobna...

teraz pozostaje tylko czekanie za wynikami rekrutacji

Nasze kierunki, nasze specjalizacje..

Byłem ciekaw czy będzie odzew ehehe

Ja ukończyłem sobie tak wyszydzany na forum kiedyś kierunek Politologię w CEG w specjalności Administracja Europejska, wykładowcy pierwszego garnituru z UAM, bardzo ciekawe przedmioty (prawo,socjologia,psychologia,marketing,stosunki miezynarodowe etc.) po popełnieniu pracy licencjackiej kontunuacja studiów na poziomie magisterskim w Poznaniu na UAM gdyż do organizacji CEG mam pewien dystans, jest ciężko ale daję radę, za rok obrona i zaczynamy studia podyplomowe być może na dwóch kierunkach na WNS UAM bo do tego wydziału bardzo się mocno przywiązałem a kto wie ? może doktorat na WNSie ?

 » 

Nasze kierunki, nasze specjalizacje..

A ja właśnie skończyłam zaoczne studia licencjackie na UAM w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Administracja. Łatwo nie było, do końca dobrnęło około 25% osób które były na pierwszym roku. Dużo upierdliwych wykładowców się po drodze trafiło ale jakoś udało się do końca wszystko dociągnąc. A sprawę komplikował dodatkowo fakt, że na zajęcia trzeba było jeździc co tydzień.
A teraz magisterka w tym samym miejscu

zdjecia-kiedy??

Ennaven, UAM - Wydział Historyczny - Instytut Wschodni = Horror!
Żeby nie było, nie cały UAM taki jest. Mam bardzo pozytywne doświadczenia z Wydziałem Prawa i Administracji - tam jakoś wszystko jest na czas a pani z dziekanatu to prawie jak terapeutka - wszystko załatwi, nawet to co początkowo wydaje się niemożliwe, pocieszy i uśmiechnie się tak, że człowiek zaczyna wierzyć, że się uda...

[ Dodano: 2008-11-20, 21:05 ]

zdjecia-kiedy??

Ja również z UAM i w grudniu mamy AŻ jeden zjazd Ogólnie w porównaniu z PP to UAM (Wydział Prawa i Administracji) to cudowne miejsce
A co do zjęć to plener my będziemy mieli również po ślubie uważam to za rozsądne, przed slubem to bez sensu, a w trakcie tak głupio trochę zostawiać gości.

Powtorka roku

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.

Ponieważ powoli przestaje sie w tym łapać a czasu mamy wszyscy co raz mniej, proszę o pomoc i możliwie jak najszybszą odpowiedź.

Niestety, stało się tak jak się stało, nie zaliczyłem pierwszego roku zdecydowałem się na powtórkę, otrzymałem nawet z UAM od dr Gosienieckiego pismo o takiej treści:

Stosownie do (...) Uchwały Rady Wydziału Prawa i Administracji UAM z dnia (...) w sprawie programu i organizacji studiów prawniczych wyrażam zgodę na powtarzanie pierwszego roku w roku akademickim 2007/08.

Wygląd użytkowników & forumowicze o sobie :)

Zdecydowałem, że będę studiował jednak w Toruniu. Zaważyły przede wszystkim odległości (zarówno do domu jak i od stancji do Uniwerka) - w Poznaniu jednak traciłbym dużo więcej czasu na przejazdy i musiałbym wstawać wcześniej. Zresztą wydział Prawa i Administracji na UMK stoi na wysokim poziomie, także jakoś specjalnie od UAM nie odstaje. Poza tym jest nowocześniejszy po prostu.

Ale na razie wakacje.

Agata Wolna (Tomaszewska)

Rozjasniam obraz jeszcze bardziej

Oslepiajaca jasnosc

pewnie masz namysli gkownie tych, ktorzy w niejasnych okolicznosciach przegapili pierwsza ta rychla relacje bardzo, naprawde bardzo serdecznie za nia dziekuje

Trzeba sie bylo znalezc w miejscu wspanialym, jak to, w ktorym obecnie sie znajdujemy, zeby marzenia w mig sie spelnialy

jest Poznanianka na pewno na swoj sposob tez przezywa ten wyrok

Racja Wyjasnila rowniez, ze znajduje sie przed UAM, przed wydzialem prawa i administracji obi miales zatem slusznosc w swoich podejrzeniach o lokalizacje relacji

Agata Wolna (Tomaszewska)

..ja chce wiecej jasnosci
..mam nadzieje ze byliscie swiadkami jasnosci a nie ciemnosci

Juz ci rozjasniam (z przyjemnoscia) sytuacje aktualna

Racja Wyjasnila rowniez, ze znajduje sie przed UAM, przed wydzialem prawa i administracji obi miales zatem slusznosc w swoich podejrzeniach o lokalizacje relacji

..to sie nazywa 'miec oko'
..pomnik wydal mi sie znajomy z czasow 'marszu rownosci'
..no i budynek w sumie tez

Matury, egzaminy na studia

właśnie mi przysłali poleconym że "Komisja Rekrytacyjna w wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego postanawią przyjąć Panią na I rok studiów stacjonarnych Wydziału Prawa i Administracji UAM kierunek Administracja studia II stopnia* w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku akademickim 2006/2007.

*magisterskie uzupełniające (to przypis ode mnie).

cholera, Poznań tak daleko... nie wiem czy chce mi się studiować jeszcze . Co myślicie?jesli i ja sie dostane...hm ... mysle ze to dobry pomysl...

problem z wykształceniem

Chciałabym zostać kuratorem zawodowym. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji (kierunek: Administracja) UAM w Poznaniu.
Wiem, że kuartorem może zostać osoba, która ukończyła wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych.
Prawdę mówiąc nie wiem czy moje studia zaliczają się do prawnych (przyp. adminiatracja a nie prawo).
Jeżeli moje wykształcenie jest niewystarczające będę musiała zrobić podyplomówkę z pedagogiki, albo z resocjalizacji.
Proszę może ktoś odpowie na moje pytanie.

Inwestowanie--->dla początkujących

Witam! Jestem tutaj nowa, trafiłam na stronę kredytu studenckiego Jakuba Bisa, szukając informacji na temat tego kredytu. Strona bardzo mnie zainteresowała i pewnie dlatego dzisiaj do Was piszę Mam wiele pytań, bo pomimo tego,że naprwdę już dużo wcześniej orientowałam się na temat szeroko pojętego inwestowania pieniędzy(z różnych źródeł:gł.internet,ale także poprzez pośrednie konsultacje z doradcą finansowym Skandii) nadal nie mam konkretnych informacji. Możliwości i sposobów inwestowania jest teraz tak dużo,że dla mnie 21 letniej studentki prawa na Wydziale Prawa I Administracji UAM w Poznaniu jest naprawdę trudno to wszystko ogarnąć.Mam nadzieję, Wasza pomoc w znacznym stopniu mi to ułatwi.Może ktoś z was mógłby mi przesłać jakieś informacje,linki do stron, tytuły książek,żebym mogła od czegoś zacząć. A może zacznę w ten sposób:mam kwotę 1000zł, co na poczatek mogę z nią zrobić? Z góry dziękuję za wszystkie porady, są dla mnie niezwykle cenne.Pozdrawiam (dariadoruch@op.pl)

Roman Giertych wicepremierem +ministrem edukacji i sportu?


Rozumiem zmianę formy pracy magisterskiej - czas najwyższy wprowadzić jakieś nowatorskie zmiany, ale z całkowitym jej usunięciem na rzecz np. ogólnego egzaminu (słyszałam o takim pomyśle), to nie zgadzam się. Magisterka musi pozwalać na wykazanie się kreatywnością. Z resztą nawet w obecnej formie tylko od studenta zależy, czy pójdzie na łatwiznę, czy też przedstawi jakieś nowatorskie spojrzenie.


Hrabianko - praca magisterska na wydziale prawa i administracji i nowatorskie spojrzenie ? Spojrzenie masz takie jakie ma promotor.
A pomysł nie jest zły, praca nie weryfikuje wiedzy, tematy sie powtarzają, bibliografia niemal identyczna, nie mówiąc o tym, że niektóre tematy - tu pozwole sobie użyc sformuowania pi - wyjebane w kosmos.
Może na wydziałach, na których student prowadzi jakies badania, np. na socjologii coś od siebie można napisać ale na prawie??? Musiałby się najpierw zmienić system nauczania.

Tzn. tak było i nie na UAM-ie ale sądząc po cytowanym artykule, lokalizacja uniwersytetu nie ma znaczenia i nic się nie zmieniło.

Chcą zburzyć generała!

Ok. Ale rankingi powinno się rozpatrywać po wydziałach i kierunkach. Akurat WPiA na UŁ zajmuje 3 miejsce w Polsce. Powtarzam nie chodzi mi o prestiz uczelni, ale poglądy i obrzucanie inwektywami innych userów forum.Nie bardzo rozumiem, co ma do tej dyskusji historycznej 3. miejsce wydziału prawa i administracji UŁ w rankingu?
Zgadzam się, że rankingi powinny dotyczyc kierunków, a nie całych uczelni. Istnieje ranking wydziałów uniwersyteckich HISTORII, wynikający z poziomu nauczania, prac naukowych itd. Wygląda tak:
1. UW 490 p.
2. UAM 406 p.
...
10. UŁ 32 p. (trzydzieści dwa!)
W żaden sposób nie deprocjonuję wiedzy absolwentów historii UŁ, ale to nie ja zacząłam tę idiotyczną dyskusję, która uczelnia jest lepsza.

który akademik polecacie?

hej a ja sie dostalam na wydzial prawa i administracji na uam i zastanawiam sied akademikiem. Moze mi ktos napisac jakie sa polozone najblizej wykadów i gdzie jest najwiecej miejsca?? z gory dzieki

Decyzja :)

dostałem decyzje o przyjęciu na studia w której napisali ze ponoc przyjmuja od 36,6 pkt a ja mam na koncie internetoqwym ze od 80 wogole to wiecie , ze tylko na UAM nie ma w necie list przyjetych masakraaa ale tam jest bałaganik lecz najwazniejsze jest to , ze uze jesc z wami a tak poza tym to sie dowiedziałem ze ponoc rozpoczecie roku jest w sobote 29 09 o godz 13
-0 0 w jakiejs Auli na Wieniawskiego ... a to jest tam koło wydziału prawa i administracji znaczy na Św. Marcina?? Pozdrawiam i zycze prijatnych kanikuł

Decyzja :)

dostałem decyzje o przyjęciu na studia w której napisali ze ponoc przyjmuja od 36,6 pkt a ja mam na koncie internetoqwym ze od 80

wogole to wiecie , ze tylko na UAM nie ma w necie list przyjetych

ponoc rozpoczecie roku jest w sobote 29 09 o godz 13
-0 0 w jakiejs Auli na Wieniawskiego ... a to jest tam koło wydziału prawa i administracji znaczy na Św. Marcina?? Pozdrawiam i zycze prijatnych kanikułjak ci sie nudzi i chcesz posluchac hmm ciekawego wykladu o hmm czyms ciekawym to mozesz tam isc - generalnie to do niczego nie sluzy oprocz zrobienia frekwencji rektorowi i zaproszonym gosciom, choc jak sie zdaje i tak licza ze nie wszyscy przyjda bo raczej jest niedobor miejsc siedzacych; dawniej mozna sie bylo jeszcze na wf zapisac ale teraz jest przez internet, wiec w zasadzie jedyne co ci potrzeba to dowiedziec sie kiedy jest rozpoczecie w IFRosie.

Z drugiej strony wyklad kulturoznawczy moze okazac sie na tyle ciekawy, ze w przeciagu godziny zrozumiesz, ze wybrales zly kierunek ;

Nasi wykladowcy na salonach :)

Prezes Agencji Mienia Wojskowego
27 marca 2008 roku Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha powołał Pana Eryka Kosińskiego na stanowisko Prezesa Agencji Mienia Wojskowego.

Eryk Kosiński urodził się 21 lipca 1968 roku w Gnieźnie.

Jest doktorem prawa, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowym w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, a od lutego 1999 roku adiunktem.
Od maja 2001 roku był kierownikiem specjalizacji prawo handlowe gospodarcze, a od grudnia 2004 roku specjalizacji administracja publiczna w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Prowadził między innymi wykłady z prawa gospodarczego, roli państwa w gospodarce, prawa spółek oraz publicznego prawa gospodarczego.

Doświadczenie zdobywał również jako aplikant sądowy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu oraz aplikant adwokacki. Przez kilka lat prowadził praktykę adwokacką (w 2001 roku został wpisany na listę Wielkopolskiej Izby Adwokackiej).

Studiował między innymi na Central European University w Budapeszcie (1992-1993), Case Western Reserve University School of Law w Cleveland (1993), Lourdes College w Sylvani (1993-1994) i Asser College Europe w Hadze (1995).

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 19:38 ]

Help! S.O.S. - legislacyjna klęska

BERLAS, masz rację. Warunki w tym roku są płatne.

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Rektora UAM Nr 105 z dnia 5 lipca 2007 r.

Opłaty za powtarzanie zajęć (przedmiotów) na studiach stacjonarnych z powodu niezadowalających wyników w nauce w roku akademickim 2007/2008

1. Wydział Biologii - 200,-
2. Wydział Chemii - 200,-
3. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej - 200,-
4. Wydział Fizyki - 200,-
5. Wydział Historyczny - 200,-
6. Wydział Matematyki i Informatyki -200,-
7. Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
----przedmiot bez zajęć laboratoryjnych - 200,-
----przedmiot obejmujący zajęcia laboratoryjne - 300,-
----powtarzanie zajęć terenowych - 300,-
8. Wydział Nauk Społecznych -200,-
9. Wydział Neofilologii
----zajęcia z praktycznej znajomości języka - 300,-
----każdy pozostały przedmiot - 200,-
10. Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
----przedmiot bez zajęć praktycznych - 100,-
----przedmiot obejmujący zajęcia praktyczne - 200,-
11. Wydział Prawa i Administracji - 200,-
12. Wydział Studiów Edukacyjnych - 200,-
13. Wydział Teologiczny - 100,-
14. Kolegium Języków Obcych
----zajęcia z praktycznej znajomości języka - 300,-
----seminarium dyplomowe - 300,-
każdy pozostały przedmiot 200,-

http://amu.edu.pl/index.php?linkid=2950

prawo karne

Poznań, XX września 2007 r.
Imię i nazwisko
XX rok Stacjonarnego Studium Administracji

Kierownik Stacjonarnego Studium Administracji
na Wydziale Prawa i Administracji UAM
dr hab. Andrzej Skoczylas

Szanowny Panie,

zwracam się z uprzejmą prośbą o przedłużenie mi terminu zaliczenia II semestru w roku akademickim 2006/2007 do dnia XX.10.2007 roku.
Prośbę moją motywuję tym, iż XX.10.2007 roku zdaję egzamin z Prawa XXXXXX i czas
oczekiwania na wyniki, a także skompletowanie wpisów w indeksie z pewnością przekroczy
regulaminowy termin do 30 września.
W związku z powyższym proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z wyrazami szacunku

P.S. oto przykładowe podanie, które skleciłem na poczekaniu, myślę, że można się na nim wesprzeć przy pisaniu własnego aha i pamiętajcie o prawidlowym układzie (data, prawy górny róg itp.)

pzdr

Konferencja - "Eksperyment medyczny w świetle prawa&quo

EKSPERYMENT MEDYCZNY W ŚWIETLE PRAWA

Konferencja naukowa
na Wydziale Prawa i Administracji
Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

pod patronatem
Dziekana Wydziału Prawa i Administracji
Pana prof. dr. hab. Andrzeja J. Szwarca

Katedra Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego
oraz Koło Naukowe Prawa Medycznego „Lege Artis”

serdecznie zapraszają na ogólnopolską Konferencję naukową,
która odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2007 roku, w godz. 10.00 – 15.00,
w Sali Lubrańskiego (Mała Aula) UAM, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu

Konferencja dotyczyć będzie prawnych, medycznych i etycznych
aspektów eksperymentu prowadzonego na osobach dorosłych
i ludzkich embrionach, a także prawnego charakteru zgody pacjenta.

W Konferencji udział wezmą wybitni polscy przedstawiciele środowisk
prawnych, medycznych i teologicznych.

Wsparcia Organizatorom udzielili:

Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. w Poznaniu
Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu

Kontakt z Organizatorami:
www.lege-artis.org.pl

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w Konferencji.

Giertych próbował przekupić egzaminatora?

Giertych próbował przekupić egzaminatora?

Zawiadomienie opiera się na publikacji grudniowego "Przekroju". Tygodnik, powołując się na wypowiedź dr. Ryszarda Sowińskiego, adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji UAM, napisał, że wiosną 2004 r. Giertych wszedł do gabinetu adiunkta podczas egzaminowania studentów. Jedną ze studentek była żona Romana Giertycha-Barbara. "Za chwilę wejdzie tu moja żona. Chcę, żebyś wiedział, że egzaminujesz właśnie ją" – powiedział do Sowińskiego – relacjonuje tygodnik. "Na pożegnanie (Giertych) powiedział, że LPR przygotowuje właśnie nowy program dla Polski i potrzebuje ekspertów. 'Takich jak ty – rzucił'" – pisze "Przekrój".Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/k...b3MD2CXbuswhwDD

ciekawe co nas jeszcze czeka... moze jakies rozbiory ?!

Giertych już kierował edukacją ... żony

Poznańskie środowisko akademickie jest zbulwersowane kandydaturą Giertycha na ministra oświaty. Jeden z dziekanów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza mówi wprost: - Minister oświaty Roman Giertych to upadek dobrych obyczajów. Człowiek, który sugerował dobrą ocenę dla żony, ma odpowiadać za poziom oświaty? Dziekan prosił, aby nie ujawniać jego nazwiska.

A chodzi o aferę z końca 2004 r. Żona Giertycha, a zarazem studentka UAM zdawała egzamin na wydziale prawa i administracji. Egzaminował ją dr Ryszard Sowiński. Tuż przed egzaminem do Sowińskiego wszedł Giertych i powiedział: "Za chwilę wejdzie tu moja żona. Chcę, żebyś wiedział, że egzaminujesz właśnie ją". Giertych miał również zasugerować, że LPR będzie niedługo potrzebować ekspertów. Ale Sowiński się wściekł. O sprawie powiadomił przełożonych, a jako świadków wskazał dwóch adiunktów. I nie zważał nawet na to, że znał Giertycha z czasów studiów. Sprawą zajęła się prokuratura, ale umorzyła ją, nie dopatrując się przestępstwa. Jednak wskazała, że zachowanie posła było "naganne etycznie".

Giertych po wybuchu afery zaprzeczał, aby naciskał na dobrą ocenę dla swojej żony.

Egzaminy wrześniowe u prof. Szewczyka

witam, MIAŁAM DWULETNIĄ PRZERWĘ W STUDIACH NA UAM - WYDZIAŁ PRAWA , muszę jeszcze raz podejsc do egzaminu z prawa administracyjnego. Egazamin chciałabym zdawac u prof. Janku lub prof. Szewczyka. Chętnie nawet odpłatnie nabędę bardzo dobrze opracowane kompletne i aktualne wykłady. Dziekuje bardzo i pozdrawiam kontakt 606 652 976

NOWY PLAN STUDIÓW NA WPiA

1) Regulamin studiów - tj. dokument wspólny dla całego UAM - w obecnej wersji obowiązuje od dwóch lat;
2) jeśli zaś chodzi o szczegółowe zasady studiowania na Prawie i dotychczasowy plan studiów, obejmujący zasadniczo studentów z rocznika, o który Pan pyta, obowiązują one ze zmianami od... 1999 roku (chodzi generalnie o stosowną uchwałę Rady Wydziału Prawa i Administracji); jedyny "niuans" polega na tym, że w zakresie egzaminów (zasad zapisywania się na nie za pośrednictwem systemu USOS), od roku dotychczasowych studentów obowiązują przepisy zawarte w tzw. nowej uchwale dotyczącej zasad studiowania, pochodzącej z 2007 roku (jej odpowiedni fragment cytowano kilka postów wyżej).

Zatem dotychczasowych studentów obowiązuje Regulamin studiów + stara uchwała + w zakresie zapisywania się na egzaminy nowa uchwała.

Nowych studentów i powtarzających I rok obowiązywać będzie Regulamin studiów + w całości nowa uchwała.

Jak widać, wszystkich niezmiennie obowiązuje Regulamin studiów. Różnica między rocznikami polega więc "tylko" na tym, że niektórzy studiują co do zasady wg szczegółowych zasad określonych w uchwale Rady Wydziału z 1999 r., natomiast nowi studenci i powtarzający rok - wg uchwały z 2007 r. (w brzmieniu ustalonym wiosną tego roku).

Regulamin i nowa uchwała znajduje się na stronie wydziału www.prawo.amu.edu.pl w dziale Studia na WPiA w zakładce Materiały dla studentów w części pt. Materiały dla studentów prawa.

przedstawiamy sie:)

a ja mieszkam w Biskupicach, obecnie studiuję administrację na Wydziale Prawa i Adm na UAM. mam dwa wielkie zamiłowania, konie- w szerokim tego słowa znaczeniu i łowiectwo.
gdyby ktoś miał podobne hobby to zapraszam do nawiązania kontaktu.

a i jestem prezesem fikcyjnego koła łowieckiego "pyndzel odyńca" :)

My i nasze życie

Siedzię sobie i jem stek ;D Na przeciwko mnie siedzi mama i patrzy ;D Po chwili wyskakuje z tekstem: dobry jest ten stec?;> xD No wybaczcie ale myślałam ze się opluje ;DA ja bym jej odpowiedziala-najlepszy mamo, najlepszy mmmmmm ;>

Kontynuujac watek o studiach- ja studiuje na wydziale prawa i administracji- zarzadzanie na UAM-ie. Swietny kierunek-jesli kogos interesuja zachowania wewnatrz firmy, sposoby dobrego kierowania, zarzadzania, prawo(mam np prawo finansowe, cywilne, handlowe, pracy-bardzo ciekawe) to zapraszam do mnie. No i oczywiscie w razie czego bede mogla uzyczyc materialy

matura..


ustalasz
| sobie termin jak Ci pasuje. Ogolnie niezle smieszne to wszystko, no ale,
to
| oni wprowadzili ten system:) Ja tam nie narzekam. I jestesmy obecnie
jedyni
| w Polsce, bo Krakow juz zrezygnowal... jeszcze wieksze luzy sa niby we
| Wroclawiu, bo tam rozliczenie punktowe jest pierwszy raz bodajze po 3!!!
| latach... tzn po 3 latach musisz zdac iles egzaminow... ale tutaj "luz"
bym
| dal w cudzyslowiu, bo to jest az grozne... mozna sie ladnie wkopac, jak
sie
| nic nie robi przez dlugo:)

Tak z ciekawości... Taką rewolucję zrobili tylko na prwie czy na innych
kierunkach też.


Nie bardzo sie orientuje w innych wydzialach, ale chyba tylko my tak mamy -
tzn PRAWO. Bo juz np moj kolega ktory jest na wydziale Prawa I Administracji
(czyli to samo) na UAM'ie, ale na kierunku Marketing i zarz. - ma normalnie
sesje, zaliczenia obowiazkowe itd... natomiast prawo wprowadzilo ten nowy
system, zeby ze tak powiem podlizac sie UE - rezultaty tego sa mierne
(zreszta przyklad krakowski juz najdobitniej to wykazal) - mielismy takiego
spoko kolesia na jednych cwiczeniach i dyskutowal z nami ten system... sam
stwierdzil, ze predzej czy pozniej zakonczy sie to klapa, i tylko kwestia
czasu kiedy powroci stary system. Uczciwie mowiac zgadzam sie z nim, choc
rzecz jasna jestem w 7 niebie, ze akurat trafilem na ten system - ide sobie
na egzaminy, nie umiejac pol ksiazki i zdaje na 3+. Nie zadna rewelacyjna
ocena, ale chyba kazdy rozumie ironie sytuacji... w ogole po prostu nie
trzeba sie uczyc! Zaliczenia nie obowiazkowe, i konczy sie na tym, ze nikt
nie chodzi (poza wyjatkami gdzie obecnosc sie sprawdza:). KOMPLETNY BEZSENS.
I nie jak moj przedmowca sugeruje... ja jestem na dziennych studiach, i my
wlasnie mamy ten system.

Nasze kierunki, nasze specjalizacje..

A ja właśnie skończyłam zaoczne studia licencjackie na UAM w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Administracja


Gratuluję. Ukończyłem to samo (tzn. lic. z administracji zaocznie) tylko, że w zielonym akwarium

Luźne gaTki :D

Podstawówka - Skórzewo, gimnazjum mnie ominęło później VIII LO im. A. Mickiewicza przy Głogowskiej a teraz UAM - wydział historyczny i wydział prawa i administracji ale większość zajęć i tak w HCP...

Luźne gaTki :D

Widzę, że trochę nas jest z UAM - Wydział Prawa i Administracji. Ja pomyślnie skończyłam w 2008.

Wygląd użytkowników & forumowicze o sobie :)

Polibuda?Ja i polibuda?

UAM i UMK, wydziały Prawa i Administracji mnie interesują.

1

Przypatrzcie się uważnie!
To prorocze zdjęcie - widać na nim gdzie trafi czekista R. Giertych ;-))))))

------------------

Kraj
Prokuratura zbada, czy Giertych złamał prawo
PAP, MD / 2005-02-28 19:38:00

Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnego popełnienia przez posła Romana Giertycha przestępstwa udzielenia obietnicy korzyści osobistej nauczycielowi akademickiemu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W połowie stycznia Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja (SMD) w Warszawie, młodzieżówka SdPl, złożyło w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia rzekomego lobbowania Giertycha na rzecz oceny z egzaminu jego żony. Przestępstwo miało polegać na próbie niedozwolonego wpłynięcia przez Giertycha na ocenę wystawianą jego żonie wiosną 2004 r. podczas sesji egzaminacyjnej na UAM.

"Według składających zawiadomienie, poseł Giertych zachował się w sposób co najmniej nieetyczny, a wręcz wystąpił z propozycją o charakterze korupcyjnym" - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Mirosław Adamski.

Wyjaśnił, że po otrzymaniu materiałów w tej sprawie, poznańska prokuratura przesłuchała w charakterze świadka adiunkta Wydziału Prawa i Administracji UAM.

"Zeznania adiunkta wymagają procesowego sprawdzenia, tym bardziej że naukowiec twierdził, iż rozmowy z posłem były prowadzone w obecności innych pracowników uczelni. Chcemy ustalić, czy te rozmowy miały charakter tylko towarzyski, czy podczas nich nie padły jednak propozycje o charakterze korupcyjnym" - powiedział Adamski.

Roman Giertych określił w styczniu całą sprawę "atakiem na jego rodzinę". Oświadczył, że nie wywierał wpływu na egzaminatora żony. W obronie Giertycha stanął wtedy jego ojciec Maciej, eurodeputowany LPR, który uważa, że doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez jego syna jest walką z działalnością polityczną Ligi Polskich Rodzin.

1

Poniedziałek, 10 stycznia 2005

*Doniesienie do prokuratury na Giertycha*
PAP 17:15

Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja (SMS) złożyło zawiadomienie do prokuratury rejonowej w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera LPR Romana Giertycha. Przestępstwo miało polegać na próbie niedozwolonego wpłynięcia przez Giertycha na ocenę wystawianą jego żonie wiosną 2004 podczas sesji egzaminacyjnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej przewodniczący młodzieżowej frakcji SdPl Piotr Skubiszewski, zawiadomienie oparte jest na grudniowej publikacji "Przekroju". Tygodnik powołuje się na relację dr Ryszarda Sowińskiego - adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji UAM, gdzie studiowała Barbara Giertych.

Wiosną 2004, podczas sesji egzaminacyjnej, Giertych miał wejść do gabinetu Sowińskiego, który egzaminował studentów. "Za chwilę wejdzie tu moja żona. Chcę, żebyś wiedział, że egzaminujesz właśnie ją" - powiedział Giertych do Sowińskiego - relacjonuje tygodnik. "Na pożegnanie (Giertych) powiedział, że LPR przygotowuje właśnie nowy program dla Polski i potrzebuje ekspertów. 'Takich jak ty' - rzucił" - pisze "Przekrój".

Jak czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, przytoczone okoliczności "uprawdopodobniają fakt popełnienia przestępstwa opisanego w artykule 229 kodeksu karnego, polegającego na udzieleniu lub obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji".

Takie zachowanie "osoby publicznej, posła na Sejm RP, a tym samym współtwórcy systemu prawnego w naszym kraju podważają sens uczciwej pracy w toku studiów. Łatwiejszą i mniej czasochłonną metodą uzyskiwania dobrych ocen na studiach okazuje się być protekcja niż uczciwa nauka" - napisało w zawiadomieniu SMS.

Roman Giertych nie chciał komentować treści zawiadomienia o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. Poinformował jednak, że w sprawie publikacji "Przekroju" jego adwokat skierował pismo do dra Sowińskiego, w którym żąda od niego przeprosin. Jeśli nie przeprosi, będzie miał sprawę karną z oskarżenia prywatnego i cywilnego - zapowiedział Giertych. (reb)

VIDE: Wirtualna Polska
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,6470251,wiadomosc.html

KOMENTARZYK:

Kto czym wojuje, od tego ginie! ;-(((

Hodowla-płta obornikowa

Na podstawie ustawy o nawozach i nawożeniu z dnia 10 lipca 2007r. wymagania w odniesieniu do magazynowania nawozów naturalnych przedstawia się następująco:
a) gnojówkę i gnojowicę przechowuje się wyłącznie w szczelnych zbiornikach umożliwiających gromadzenie co najminiej 4-miesięcznej produkcji tego nawozu. Zbiorniki te powinny być zbiornikami zamkniętymi wybudowanymi zgodnie z wymogami prawa budowlanego w zakresie dotyczącym warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie- zbiorniki te będzie musiał wybudować każdy rolnik prowadzący produkcje zwirzęcą, który zamierza magazynować nawóz naturalny (art. 25 ust. 1 ustawa o nawozach i nawożeniu),
b)płytę obornikową mają wybudować tylko Rolnicy prowadzący: 1)chów lub hodowlę drobiu powyżej 40.000 stanowiski 2)chów lub hodowlę świń powyżej 2.000 stanowisk lub świn o wadze ponad 30 kg.
c)chów lub hodowlę 750 stanowisk dla maciór (art. 25 ust. 2 w zw. z art. 18 ust. 1 ustawy o nawozach i nawożeniu).

ZWOLNIENIE DLA PRODUCENTÓW BYDŁA:
Obowiązek wybudowania płyt będą mieli tylko wymienieni powyżej Rolnicy, którzy prowadza produkcje określoną w art. 18 ust. 1 o nawożeniu. Pozostali producenci mogą wybudować płytę ale nie maja takiego obowiązku. Dlatego Dlatego też nie będą mieli w ogóle obowiązku budowy płyt obornikowej producenci bydła mlecznego i opasowego!!!! Przedstawiona po wyżej nowa ustawa zasadniczo zmienia obowiązki rolników w zakresie magazynowania nawozów naturalnych. Nowa ustawa wchodzi w życie z dniu 14 listopada 2007r. Jednakże wymagania w zakresie budowy zbiorników na gnojówke i gnojowicę wchodzą i później. Wymóg zbiorników na gnojówkę i gnojowice rolnicy, których muszą spełnić do dnia 1 stycznia 2011 roku. Z kolei wymóg wybudowania płyty obornikowej rolnicy, których to dotyczy muszą spełnić do dnia 1 stycznia 2009 r. ( art. 53 ustawy o nawożeniu). Do powyżej wskazanych dat po wejściu w życie nowej ustawy nie mają ustawowego obowiązku budowania urządzeń do magazynowania wszyscy producenci rolni. Nowa ustawa o nawozach i nawożeniu z dniem 14 listopada 2007 r. uchyla w całości poprzednia ustawę (art. 52 ustawy o nawozach i nawożeniu). Nowe wymagania zaczna się z kolei obowiązywać odpowiednio w dniach 1 stycznia 2011 r. i 1 stycznia 2009r.

Marcin Leśny
Aytor jest doktorantem Wydziału Prawa
i Administracji UAM w Poznaniu Prezesem Zarządu Kancelarii Prawej " Leśny i Wspólnicy" Sp. z o.o.
Tel. 061 424 40 43

Był to cytat z publikacji w RPT pażdziernik 2007 pt. "Rewolucja w płytach obornikowych".

XII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na WNPiD UAM

Przeklejka na prośbę znajomego:

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa wraz z Kołem Naukowym Stosunków Międzynarodowych WNPiD UAM pragnie zaprosić wszystkich studentów na cykl wykładów tematycznych o powiązaniach polityki z innymi dziedzinami sztuki i nauki. Pragniemy ukazać spojrzenie na politykę i kwestie polityczności okiem nie-politologów, by móc przekonać o się o świeżości tego spojrzenia i być może odkrycia nowych perspektyw.

Cykl wykładów rozpocznie się o godzinie 11:30 w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Morasku, ul. Umultowska 89A, dojazd: pętla na Os. Sobieskiego, dalej pieszo w kierunku kampusu Morasko.

W programie: m .in:
Prof. Elżbieta Kalemba-Kasprzak (literaturoznawca, teatrolog, profesor w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu) :
"TEATR POLITYCZNY CZY POLITYKA TEATRU"
http://www.festiwal.amu.e...emid=53&lang=pl

Prof. Krzysztof Kozłowski (teatrolog (ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki i muzykologii, filmu i filmoznawstwa), literaturoznawca, profesor w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu)
"WĄTKI POLITYCZNE W FILMIE LUCCHINO VISCONTIEGO ZMIERZCH BOGÓW"
http://www.festiwal.amu.e...emid=53&lang=pl

Dr Przemysław Krzywoszyński (prawnik, historyk idei, muzykolog ze szczególnie uwzględnieniem opery, adiunkt w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa i Administracji)
"MUZYKA I REWOLUCJA - MUZYKA W REWOLUCJI I O REWOLUCJI"
http://www.festiwal.amu.e...emid=53&lang=pl

Dr Maksymilian Stanulewicz (prawnik, adiunkt w Katedrze Historii Ustroju Państwa Wydziału Prawa i Administracji UAM)
"FOTOGRAFIA W SŁUŻBIE POLITYKI"
http://www.festiwal.amu.e...emid=53&lang=pl

Serdecznie zapraszamy na te cztery ekscytujące wykłady w ramach XII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 27 maja 2009 roku.

Sprawozdanie...

Semestr zimowy w Kole Naukowym Administratywistów „Ad Rem”

Wyjazdy…

Międzyuniwersytecki Obóz Naukowy w Legionowie „In iustam rem” połączony z konferencją studencką

Wyjazd do Warszawy
(zapoznanie się z funkcjonowaniem instytucji państwowych takich jak: Sejm RP, Senat, Agencja Mienia Wojskowego)

Wyjścia…

Cykliczne wyjścia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu
wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Prawników ELSA
(Specjalnie dla studentów, na każdej rozprawie, sędziowie składali obszerne sprawozdania
z przebiegu postępowania administracyjnego I i II instancji)

Street Law – prawo dla każdego!
Projekt realizowany we współpracy ze Studencką Uniwersytecką Poradnią Prawną w Poznaniu,
polegający na prowadzeniu spotkań z młodzieżą licealną na temat prawa.

Wyjście do Instytutu Pamięci Narodowej

Na Wydziale

Spotkania w ramach projektu „Studiuj Świadomie”
z przedstawicielem Powiatowego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości „Studencie, bądź swoim szefem!”
oraz z pracownikami kancelarii „Dla kogo praca w kancelarii prawnej – prawnika czy administratywisty?”

Spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego „Komparatystyka prawnicza czyli prawo porównawcze
- założenia teoretyczne, metody i podstawowe funkcje."

Szkolenie psychologiczne organizowane wspólnie ze Studencką Uniwersytecką Poradnią Prawną
„ Podstawy psychologiczne współpracy z trudnym klientem” oraz „Zasady formułowania opinii prawnych”.

Na luzie…

Andrzejkowa impreza tematyczna
dla studentów Wydziału Prawa i Administracji UAM w Buddha Bar

Spotkanie integracyjne dla studentów pierwszego roku kierunku Administracja
w Browarach Lecha pt. „Tajemnice wytwarzania piwa”.

Inne...

Aktywna działalność na rzecz utworzenia ogólnouniwersyteckiej Rady Kół Naukowych
(organizacja spotkań wydziałowych oraz dyskusje na szczeblu ogólnouniwersyteckim)

Członkowie Koła Naukowego Administratywistów "Ad Rem"
byli informowani o wydarzeniach naukowych na WPiA, brali udział w konferencjach o zróżnicowanej tematyce
oraz spotykali się nieformalnie.
Utrzymujemy kontakt z kołami naukowymi z całej Polski.

Konferencja PRAWO I MEDYCYNA 28 - 29 mraca 2008, Poznań

28.03 - piatek

15.00 Uroczyste otwarcie konferencji

15.30 -16.30 WYKŁAD INAUGURACYJNY "Odpowiedzialność karna osób, które umyślnie narażają na zarażenie HIV"

Prof. dr hab. Andrzej J. Szwarc
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

16.30 -16.45 Dyskusja

16.45 -17.30 Odpowiedzialność prawna lekarza za uszkodzenia okołoporodowe

dr med. Krzysztof Kordel
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej,
Wielkopolska Izba Lekarska
17.30-17.45 Przerwa na kawe

18.15-18.45 Początek życia człowieka – medycyna między etyką, prawem, a technologią

dr Joanna Haberko
Katedra Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego
Wydziału Prawa i Administracji UAM

ks. dr Adam Sikora
Zakład Teologii Moralnej i Duchowości
Wydział Teologiczny UAM

18.45-19.00 Dyskusja

24.03 - sobota

10.00 Uroczyste otwarcie konferencji

10.10-11.10 Operacje zmiany płci i problemy z nimi związane w świetle prawa polskiego i europejskiego - dyskusja

dr med Mikołaj Kubasik
Klinika Chirurgii Plastycznej BIELECKI
11.10-12.00 Aspekty prawne i medyczne stosowania środków antykoncepcyjnych i tabletek czesnoporonnych

mgr Bartosz Pawelczyk, Jakub Grajzer
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Magdalena Łabędzka, Adam Czyżyk
Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

12.00 - 12.15 Przerwa kawowa

12.15-12.45 Urodzone dziecko żródłem szkody – zarys tematyki cywilno – prawnej

mgr Mularski
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
12.45 - 13.15 ...

dr Małgorzata Łączkowska
Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

13.15 - 14.00 Lunch

14.00-14.45 Konflikt racji: prawo kobiety do wyboru sposobu rozwiązania ciąży, a wskazania lekarskie

Julita Jabłońska
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Aleksandra Paluszkiewicz, Agnieszka Modlińska
Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

14.45 - 15.15 - Dewiacje seksualne

mgr Joanna Strzelecka
Wydział Nauk Społecznych
Instytut Psychologii UAM
15.30 - Uroczyste zamknięcie konferencji i rozdanie certyfikatów

Wieczór - biesiada integracyjna

Zwolnienie ze służby...nie wiadomo z jakiego powodu ?

No cóż. Minął dokładnie miesiąc od mojego pierwszego postu.
Wszyscy żołnierze zawodowi (oprócz mnie oczywiście) otrzymali stosowne decyzje personalne o wyznaczeniu na nowe (lub te same) stanowiska służbowe. Pomijam już fakt, że decyzje dotarły z opóźnieniem, że ostatnich (łącznie z mianowaniem na wyższe stopnie wojskowe) uda się wyznaczyć na stanowiska oraz mianować (z uwagi na uprawomocnienie się decyzji personalnych o wyznaczeniu na stanowiska) około 18 lipca 2007 r.
Moja kadencja wprawdzie mija z końcem lipca 2007 r., ale jak do tej pory nawet nie widziałem:
- "skorygowanej" przez Gestora Korpusu Osobowego opinii okresowej. (czytaj: - opinii okresowej określającej moją najbliższą prognozę służby).
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, co będzie ze mną dalej ? Nadmieniam, że w jednostce brak jest wolnego stanowiska służbowego.
Lada dzień może się okazać, że zostanę zwolniony z zawodowej służby wojskowej z dniem 31.07.2007 r. ?
Czy brak otrzymania (zapoznania z opinią okresową) skorygowaną przez Gestora Korpusu Osobowego może być podstawą odwołania się od ewentualnej decyzji personalnej związanej z:
- zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej z dniem zakończenia kadencji, tj. 31.07.2007 r. ?
- wyznaczeniem na inne stanowisko służbowe poza jednostką, w której pełnię służbę ?
Nawet mój kolega prawnik z DK MON ma pewne wątpliwości. Pomijam fakt, że praktycznie wszystkie okoliczności, działają pod względem prawnym, na moją korzyść.
Ciekawy jestem jaki będzie finał "gierek" moich przełożonych z "warszawki".
Można stawiać typy (teleturniej):
sugerowane odpowiedzi:
1) zwolnią mnie z zawodowej służby wojskowej z dniem 31.07.2007 r. ;
2) wręczą wypowiedzenie do końca lipca br. i zwolnią z zawodowej służby wojskowej z dniem 31.01.2008 r. (ewentualne skierowanie do dyspozycji d-cy aktualnej jednostki);
3) zwolnią mnie ze stanowiska i przeniosą do rezerwy kadrowej;
4) wyznaczą na inne stanowisko służbowe poza jednostką.

Już nawet nie wiem, jakie ewentualne typy mogę sugerować.
Proszę o ewentualną pomoc. Nie koniecznie prawną, bo w tym zakresie raczej sobie poradzę (ukończony Wydział Prawa i Administracji UAM Poznań) oraz wieloletnia praktyka w komórkach kadrowych jednostek Sił Powietrznych.
Aha, dla nie wtajemniczonych - jestem kadrowcem tej jednostki. (Nie rozumiejącym braku wiedzy personalnej, znajomości przepisów w tym zakresie, przełożonych kreujących polityką kadrową w kilku jednostkach podległych Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej).
O ile moderatorzy mogą stworzyć jakiś "quiz" z pytaniami, to nie widzę problemu.

Dla starych bywalców nfow:
grzesiu

Agencja Mienia Wojskowego ma nowego prezesa

PAP, 27.03.2008 r.

Premier Donald Tusk powołał Eryka Kosińskiego na nowego prezesa Agencji Mienia Wojskowego - poinformował departament prasowo-informacyjny MON.

Kosiński zastąpił dotychczasowego prezesa AMW, Krzysztofa Grodzickiego, który kierował AMW od września ubiegłego roku.

Kosiński ma 40 lat, jest doktorem prawa, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1994 roku jest pracownikiem naukowym na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Przez kilka lat prowadził praktykę adwokacką. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa.

W styczniu bieżącego roku minister obrony Bogdan Klich powołał nową radę nadzorczą Agencji Mienia Wojskowego. Jej przewodniczącym został Otto Cymerman, reprezentujący MON.

Wcześniej minister odwołał trzech członków RN AMW, z powodu - jak podało MON - niedostatecznego zaangażowania w prace na rzecz AMW i niezrealizowania istotnych zakupów. Służby prasowe MON przypomniały wówczas, że w ubiegłym roku Agencja wydała 33,8 proc. pieniędzy przeznaczonych na modernizację techniczną - "nie zrealizowano tak istotnych zakupów jak m.in. samoloty dla VIP czy sprzęt informatyczny".

Natomiast w połowie lutego odwołany został inny członek rady nadzorczej AMW, Ryszard Majdzik, po tym jak prasa przywołała kilka jego wypowiedzi m.in. o tym, że politycy o żydowskich korzeniach powinni startować "z list mniejszości żydowskiej".

Jesienią ubiegłego roku prasa pisała, że AMW przygotowywała sprzedaż terenu na Helu zajmowanego dotychczas przez żandarmerię, sprzedaż wstrzymał ówczesny minister obrony.

Prokuratura badała również - i umorzyła sprawę - zorganizowanego przez AMW przetargu na, jak się okazało, wadliwe buty dla wojska i służb MSW.

Wiosną ubiegłego roku, z powodu poważnych wad w warunkach przetargu, został unieważniony, powierzony AMW, przetarg na samoloty dyspozycyjne do przewożenia osób, pełniących najwyższe funkcje w państwie.

Prasa pisała też w czerwcu ubiegłego roku, że według Najwyższej Izby Kontroli, Maciej Olex-Szczytowski, były prezes Agencji Mienia Wojskowego, odwołany w marcu 2007, dopuścił się niegospodarności kierując Agencją.

Agencja Mienia Wojskowego działa od 1996 roku. Jej główne zadania to sprzedaż zbędnych nieruchomości oraz rzeczy ruchomych MON i MSWiA oraz zakupy dla wojska sprzętu informatycznego, łączności, paliw i smarów, mundurów oraz żywności.

Nie będzie prac magisterskich ... ?

Plaga plagiatów - nie będzie prac magisterskich?
Natalia Mazur, Poznań

Jak walczyć z plagiatami prac magisterskich? Zwolnić studentów z obowiązku ich pisania. Tak chce zrobić wydział prawa poznańskiego uniwersytetu.

Studenci nie będą musieli pisać prac magisterskich?
To będzie dla studentów rewolucja - nowość na skalę kraju. Na pomysł wpadły władze wydziału. - Prace magisterskie są bardzo obszerne i mało twórcze. I, co ważne, często ocierają się o plagiat - tłumaczy prof. Andrzej Szwarc, dziekan wydziału prawa UAM.

Oszustwo trudno wykryć. Programy komputerowe służące wychwytywaniu plagiatów nie sprawdzają się należycie. Dlatego prof. Szwarc woli, by młodzi prawnicy, zamiast ślęczeć nad tradycyjną pracą, pisali cztery kilkunastostronicowe prace z różnych dziedzin. - Wzorem swoich kolegów z zachodnich uczelni po półrocznych seminariach rozwiązywaliby konkretne zagadnienia.

Szwarc jako przykład podaje problem, nad którym dziś głowi się poznański sąd. Czy zabójcę ciężarnej kobiety można sądzić za podwójne morderstwo? Żaden student nie mógłby się oprzeć na gotowym opracowaniu, bo to sprawa precedensowa.

Zmiany mogą wejść w życie już w przyszłym roku. Będą dotyczyły rocznika, który dostanie się na prawo w 2007 r.

Pomysł musi teraz przejść przez radę wydziału. Szwarc prognozuje, że przejdzie. Bo profesorowie jego wydziału są "za".

Mogą to zrobić ponieważ senat uczelni zgodził się, by poszczególne wydziały indywidualnie określały, w jaki sposób weryfikowana będzie wiedza studenta przed przyznaniem mu tytułu magistra.

- To świetny pomysł. Teraz studenci zapominają o danym przedmiocie natychmiast po zdaniu egzaminu, a i promotorom odpadnie mitręga przy czytaniu mało odkrywczych elaboratów - uważa prof. Marek Szewczyk z katedry prawa administracyjnego UAM.

Dzisiejsi magistranci już teraz zazdroszczą młodszym kolegom. - Mój rekord to osiem, dziewięć stron. Drżę na myśl, że będę musiał napisać pracę przynajmniej dziesięć razy obszerniejszą - wyznaje Maciej Pieniowski, student V roku prawa na UAM.

Co o pomyśle poznańskich kolegów mówi konkurencja? Prof. Tadeusz Tomaszewski z wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego: - Nie wydaje mi się, by studenci, wybierając uniwersytet, kierowali się tym, w jaki sposób pod koniec będzie weryfikowana ich wiedza. Choć pomysł nie jest zły.Żródło:
http://wiadomosci.gazeta....00,3683643.html

I co Wy na to

Wybory UAM kadencja 2008-2012 - wyniki.

Mamy nowe władze na UAM, w tym na wydziale Prawa i Administracji.
Polecam przejrzeć

Zarządzenie Dziekana WPiA z 5.09 ws powtarzania roku...

Warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta
zaległości wynikających z różnic planów i programów nauczania
w związku z uchwaleniem przez Radę Wydziału
nowych planów i programów studiów

W związku z wprowadzeniem, począwszy od roku akademickiego 2007/2008, nowego planu studiów na kierunkach „europeistyka” i „zarządzanie” oraz począwszy od roku akademickiego 2008/2009, nowego planu studiów na kierunkach „prawo” oraz „administracja”, na podstawie §15 ust. 3 Regulaminu Studiów UAM postanawiam,
co następuje:

1. Student powtarzający rok studiuje odtąd według nowego planu studiów i nowych zasad studiowania określonych przez Radę Wydziału [1], przy czym zwolniony jest z obowiązku uzupełniania różnic programowych w zakresie powtarzanego roku.

2. Student powtarzający rok zachowuje zdobyte dotąd punkty ECTS tytułem złożonych egzaminów i uzyskanych zaliczeń [2], natomiast powtarzane przedmioty zalicza w formie przewidzianej dotychczasowym planem studiów, uzyskując z tego tytułu punkty przypisane tym przedmiotom (odpowiednio dla egzaminów oraz ćwiczeń) w tymże planie.

3. Student studiujący według nowych zasad (w tym powtarzający) traci możliwość ubiegania się (po zaliczeniu powtarzanego roku) o wpis na wyższy rok studiów jeszcze w trakcie tego samego roku akademickiego. Oznacza to, że student powtarzający rok nie będzie mógł uzyskać przyspieszonego wpisu na wyższy rok studiów i tym samym powrócić do studiowania według dotychczasowych zasad.
4. Student (w tym powtarzający) nie ma możliwości wybierania przedmiotów i zajęć objętych dotychczasowym planem studiów.

Dziekan
Wydziału Prawa i Administracji

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sokołowski

Poznań, 5 września 2008 r.

[1] W uchwale nr 295/2006-2007 z dnia 25 września 2007 r., w brzmieniu ustalonym uchwałą nr 169/2007-2008 z dnia 8 kwietnia 2008 r.: tekst jednolity dostępny jest online w materiałach dla studentów poszczególnych kierunków zamieszczonych na stronie Wydziałuwww.prawo.amu.edu.pl – w dziale Studia na WPiA.
[2] Zasada ta nie dotyczy studentów, którzy rozpoczynają studia na I roku w wyniku ponownej rekrutacji.

Zapowiadany tekst zmienionego zarządzenia ws powtóki roku

Dziekan właśnie podpisał:
-----------------------------------------
Warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta zaległości
wynikających z różnic planów i programów nauczania
w związku z uchwaleniem przez Radę Wydziału nowych planów i programów studiów

W związku z wprowadzeniem, począwszy od roku akademickiego 2007/2008, nowego planu studiów na kierunkach „europeistyka” i „zarządzanie” oraz począwszy od roku akademickiego 2008/2009, nowego planu studiów na kierunkach „prawo” oraz „administracja”, na podstawie §15 ust. 3 Regulaminu Studiów UAM postanawiam, co następuje:

1. Student powtarzający rok studiuje odtąd według nowego planu studiów i nowych zasad studiowania określonych przez Radę Wydziału , przy czym zwolniony jest z obowiązku uzupełniania różnic programowych w zakresie powtarzanego roku.

2. Student powtarzający rok zachowuje zdobyte dotąd punkty ECTS tytułem złożonych egzaminów i uzyskanych zaliczeń , natomiast powtarzane przedmioty zalicza w formie przewidzianej dotychczasowym planem studiów, uzyskując z tego tytułu punkty przypisane tym przedmiotom (odpowiednio dla egzaminów oraz ćwiczeń) w tymże planie.

3. Student studiujący według nowych zasad (z wyjątkiem powtarzających I rok studiów w roku akademickim 2008/2009) traci możliwość ubiegania się, po zaliczeniu powtarzanego roku, o wpis na wyższy rok studiów jeszcze w trakcie tego samego roku akademickiego.

4. Dziekan może, na wniosek studenta powtarzającego I rok studiów złożony po zaliczeniu przez niego powtarzanych przedmiotów do końca pierwszego semestru roku akademickiego 2008/2009, zaliczyć studentowi I rok i dokonać wpisu na wyższy rok studiów jeszcze w trakcie tego samego roku akademickiego, umożliwiając mu tym samym powrót do studiowania według dotychczasowego planu studiów.

5. Student studiujący według nowych zasad nie ma możliwości wybierania przedmiotów i zajęć objętych dotychczasowym planem studiów, poza przedmiotami powtarzanymi. Powyższe dotyczy także studenta powtarzającego I rok studiów w roku akademickim 2008/2009, do czasu uzyskania przez niego wpisu, o którym mowa w pkt. 4.

6. Traci moc zarządzenie Dziekana Wydziału Prawa i Administracji z dnia 5 września 2008 r. w sprawie warunków, terminu i sposobu uzupełnienia przez studenta zaległości wynikających z różnic planów i programów nauczania w związku z uchwaleniem przez Radę Wydziału nowych planów i programów studiów.

Dziekan
Wydziału Prawa i Administracji

[-]

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sokołowski

Poznań, 18 września 2008 r.

w tym roku wybieram sie na prawo zaoczne wpia mam pytanie

no wlasnie chyba nie zupelnie dla tych co teraz ida prosze przeczytac dol pod kreska i o to sie caly czas rozchodzi pomozcie bo nie wiem co sadzic o tym kazdy mowi to samo a zobaczcie co jest na samym dole pod kreska napisane 2 punkt

Warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta

zaległości wynikających z różnic planów i programów nauczania

w związku z uchwaleniem przez Radę Wydziału

nowych planów i programów studiów

W związku z wprowadzeniem, począwszy od roku akademickiego 2007/2008, nowego planu studiów na kierunkach "europeistyka" i "zarządzanie" oraz począwszy od roku akademickiego 2008/2009, nowego planu studiów na kierunkach "prawo" oraz "administracja", na podstawie §15 ust. 3 Regulaminu Studiów UAM postanawiam,
co następuje:

1. Student powtarzający rok studiuje odtąd według nowego planu studiów i nowych zasad studiowania określonych przez Radę Wydziału[1], przy czym zwolniony jest z obowiązku uzupełniania różnic programowych w zakresie powtarzanego roku.

2. Student powtarzający rok zachowuje zdobyte dotąd punkty ECTS tytułem złożonych egzaminów i uzyskanych zaliczeń[2], natomiast powtarzane przedmioty zalicza w formie przewidzianej dotychczasowym planem studiów, uzyskując z tego tytułu punkty przypisane tym przedmiotom (odpowiednio dla egzaminów oraz ćwiczeń) w tymże planie.

3. Student studiujący według nowych zasad (w tym powtarzający) traci możliwość ubiegania się (po zaliczeniu powtarzanego roku) o wpis na wyższy rok studiów jeszcze w trakcie tego samego roku akademickiego. Oznacza to, że student powtarzający rok nie będzie mógł uzyskać przyspieszonego wpisu na wyższy rok studiów i tym samym powrócić do studiowania według dotychczasowych zasad.

4. Student (w tym powtarzający) nie ma możliwości wybierania przedmiotów i zajęć objętych dotychczasowym planem studiów.

Dziekan

Wydziału Prawa i Administracji

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sokołowski

Poznań, 5 września 2008 r.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] W uchwale nr 295/2006-2007 z dnia 25 września 2007 r., w brzmieniu ustalonym uchwałą nr 169/2007-2008 z dnia 8 kwietnia 2008 r.: tekst jednolity dostępny jest online w materiałach dla studentów poszczególnych kierunków zamieszczonych na stronie Wydziału - www.prawo.amu.edu.pl - w dziale Studia na WPiA.

[2] Zasada ta nie dotyczy studentów, którzy rozpoczynają studia na I roku w wyniku ponownej rekrutacji.

seminaria i wykłądy otwarte na UAM

W ramach wykładów otwartych Wydziału Prawa i Administracji UAM

wykład nt. Mówienie publiczne wygłosi prof. dr hab. Jerzy Bralczyk. Wykład odbędzie się 12 marca o godz. 15.00 w Małej Auli UAM

Fiat Uno Type R - THEWILDONE

Witam wszystkich!!!

Chciałbym przedstawić Wam siebie i mojego kochanego Uniaka - auto, które stało się członkiem naszej rodziny i zajmuje w niej zasłużone miejsce:) Mam na imię Jurek i obecnie mam 21lat... studiuję Administrację na wydziale Prawa UAM w Poznaniu, natomiast mieszkam na południu wielkopolski w 30 tysięcznym Krotoszynie.
Mój Fiat Uno jest z 1996 roku i jest to wersja 1.4.i.e.S w pięciodrzwiowym nadwoziu. Autko ma w tej chwili przejechane 101 tysięcy kilometrów i od nowości należy do naszej rodziny - jak na razie sprawuje się bez większych problemów:)

Fiata Uno chyba każdy z nas zna przynajmniej dobrze;) więc może od razu pokrótce opiszę co zmieniło się w stosunku do stanu fabrycznego... a więc moje Uniątko w ciągu ostatnich dwóch lat otrzymało:

- 14 calowe felgi aluminiowe Dezenta wraz z oponami Platin w rozmiarze 185/55 R14
- końcowy tłumik przelotowy z nierdzewki, zakończony podwójną końcówką Ultera
- tył auta poszerzony w sumie o 4cm poprzez robione na zamówienie dystanse
- białe kierunkowskazy na błotnikach pochodzące z Fiata Cinquecento
- zegary z wersji Uno Turbo 1.4 podświetlane fabrycznie na zielono
- zestaw audio oparty na głośnikach Pioneera, subwooferze Pioneera i wzmacniaczu MagnataW najbliższych planach mam:

- obniżenie auta o 40-60mm
- obszycie tapicerki skórą
- założenie w końcu elektryki
- rozbudowę systemu audio

...oraz założenie paru ciekawych i dyskretnie wkomponowanych we wnętrze auta gadżetów, o których jednak jak na razie pisać może lepiej nie będę:) :) :) żeby nie zapeszyć:P :P :P

Mam nadzieję, że spodoba się Wam moje auto, choć nawet jeśli tak się nie stanie - płakać nie będę :P bo najważniejsze, że mi się podoba i jako właściciel jestem z niego bardzo zadowolony Pozdrawiam i do zobaczenia!

SMS kontratakuje

Choć sam nie jestem zwolennikiem Stowarzyszenia "Młoda Socjaldemokracja" to sama informacja wydaje się dosc ciekawa.

Giertych próbował przekupić egzaminatora?

Stowarzyszenie Młodej Socjaldemokracji wysłało do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera LPR.

W doniesieniu czytamy, że Roman Giertych w sposób niedozwolony miał wpływać na ocenę wystawioną jego żonie, podczas sesji egzaminacyjnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zamian lider LPR miał obiecywać egzaminatorowi stanowisko eksperta po wyborach parlamentarnych. To druga w ostatnim czasie wpadka lidera LPR, wzywającego do uczciwości w życiu publicznym. Jak wiadomo, prokuratura w Częstochowie bada okoliczności spotkania Giertycha z Janem Kulczykiem na Jasnej Górze.

Przekrojowa sprawa

Zawiadomienie opiera się na publikacji grudniowego "Przekroju". Tygodnik, powołując się na wypowiedź dr. Ryszarda Sowińskiego, adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji UAM, napisał, że wiosną 2004 r. Giertych wszedł do gabinetu adiunkta podczas egzaminowania studentów. Jedną ze studentek była żona Romana Giertycha-Barbara. "Za chwilę wejdzie tu moja żona. Chcę, żebyś wiedział, że egzaminujesz właśnie ją" - powiedział do Sowińskiego - relacjonuje tygodnik. "Na pożegnanie (Giertych) powiedział, że LPR przygotowuje właśnie nowy program dla Polski i potrzebuje ekspertów. 'Takich jak ty - rzucił'" - pisze "Przekrój".

Jak czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, przytoczone w czasopiśmie okoliczności uprawdopodobniają fakt popełnienia przestępstwa. Miało ono polegać na obietnicy udzielenia korzyści osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji. Roman Giertych nie przyznaje się do winy i żąda przeprosin od Ryszarda Sowińskiego. Lider LPR uczestniczył wczoraj w pracach sejmowej komisji ds. Orlenu i nie udało się nam z nim skontaktować.

Bez wypowiedzi

Skontaktowaliśmy się z dr. Ryszardem Sowińskim we wtorek. Powiedział wówczas "Gazecie Poznańskiej", że woli na razie nie wypowiadać się w tej sprawie, że musi przemyśleć jakie w tej chwili zająć stanowisko. Poprosił o telefon w środę. Wczoraj podtrzymał to, że nie chce rozmawiać na ten temat. - Powiem tylko tyle, że Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja próbuje wykorzystać to zajście jako sprawę o podłożu kryminalnym - mówi dr Ryszard Sowiński. - Myślę, że jest to sprawa raczej o charakterze obyczajowym, czy z zakresu kultury politycznej. Na pytanie, czy zamierza przeprosić Romana Giertycha, odpowiedział: - To co powiedziałem w "Przekroju", to była prawda. Zrobiłem to po to, by pokazać postawę posła.

W "Przekroju" Sowiński wyraził zdumienie wobec zachowania Giertycha: "Człowiek pełniący tak ważną funkcję potrafi się zniżyć do takiego poziomu, by protegować na egzaminie własną żonę. Właściwie namawiał mnie w ten sposób do wystawienia nieobiektywnej oceny". Władze uniwersytetu nie zamierzają badać tej sprawy.

Dlaczego?

- Teraz gdy sprawa trafiła do prokuratury, pozostaje nam tylko czekać na jej opinię - wyjaśnia prof. dr hab. Kazimierz Przyszczypkowski, prorektor uczelni. - Dopiero po informacjach, jakie uzyskamy z prokuratury, będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki. W tej chwili nasza ingerencja nie przyniesie żadnego efektu. Prorektor zapytany, czy dr Ryszard Sowiński zgłosił władzom uczelni to zajście, odpowiada: - Nie zostałem o tym poinformowany. Z mojej wiedzy wynika, że dr Sowiński nie poinformował o tym zdarzeniu żadnego z prorektorów ani rektora.

Tymczasem rektor, prof. dr hab. Stanisław Lorenc, o całej sprawie dowiedział się dopiero wczoraj: - Nie potrafię się ustosunkować do całej tej sprawy, ponieważ prawie nic o niej nie wiem - mówi rektor. - Nawet nie wiem w jakiej gazecie to było. Poprosiłem o przygotowanie wycinków prasowych, wezmę je do domu, zapoznam się problemem i wtedy się do niego ustosunkuję.

Urażeni studenci

Członkowie Stowarzyszenia Młodej Socjaldemokracji w Poznaniu zapowiadają akcję pod hasłem Lepiej Pomóż Romanowi. W poniedziałek na poznańskich uczelniach młodzieżówka SdPl będzie rozwieszać plakaty i rozdawać ulotki, informujące o sprawie. - Jesteśmy w większości studentami, a rzecz miała miejsce na poznańskiej uczelni - deklaruje Remigiusz Zagórski, członek SMS. - postępowanie Romana Giertycha podważa sens uczciwej pracy w czasie studiów.

Katarzyna Slepik, Marcin Rogoziński (Gazeta poznańska)

Wydaje się to dośc nieprawdziwe moim zdaniem, ale kto wie co okaże się jesli to prawda. Jakie konsekwęcje czekają ministra edukacji. A co Wy sądzicie o całej sprawie.

Poznajmy sie lepiej

1. Dowod osobisty:
- imie - Marta
- skądd sie wziął się Twoj nick - durna piosenka, ale jako, że zawsze mam czerwone paznokcie to mogę być Lady in red;)
- data urodzenia (lub wiek) - 31.01.1987
- miejsce zamieszkania (miasto) - Poznań
- kolor wlosow i oczu - ciemny blond / niebieskie
- szkola - UAM w Poznaniu - wydział prawa i administracji
- trzy glowne cechy charakteru - złośliwość, złośliwość i złośliwość;)
2. Liverpool
- od kiedy kibicujesz LFC - 2001
- dlaczego akurat ten klub - miłość od pierwszego wejrzenia, poza tym ojciec też kibicuje Liverpoolowi, więc trochę w genach dostałam
- najlepszy wedlug Ciebie pilkarz w historii klubu - Steven Gerrard
- jakie wydarzenie związane z LFC przynioslo Ci najwiekszą radość - Stambuł, finał fa cup z whu, i wygrana 1-4 z Manu
- jakie wydarzenie związane z LFC sprawiło Ci największą przykrość - odpadnięcie z LM w zeszłym roku z Chelsea, odejście Jurka Dudka
3.My i forum
- ktory z uzytkownikow ma najbardziej zblizony punkt widzenia do Twojego jeżeli chodzi o LFC - troche rossmann
- co Ci sie podoba na tym forum a czego nie tolerujesz - forum jak forum, na gorszych się bywało;)

1. Ulubiona gra komputerowa - nie gram

2. Ulubiona potrawa - naleśniki z serem

3. Jakie książki najchetniej czytasz. Co byś polecila pozostalym forumowiczom - "Wyznania nawróconego dysydenta" - Adama Michnika, "Piątą kolumnę" Hemingwaya, "Szachownicę flamandzką" - Artura Perez- Reverte
4. Ulubione czasopismo - Polityka, GW,

5. Najmilej przez Ciebie wspominany moment z dziecinstwa - pierwsze tanie wino po koncercie Kazika

6. Postac, ktorą ceniś/ceniłeś, szanujesz/szanowałeś - Michnik, Kuroń, Środa, Senyszyn

7. Gdzie chcialabyś spedzic wymarzone wakacje - na Kubie

8. Jakie 3 przedmioty zabralabyś na bezludną wyspe - laptopa z internetem bezprzewodowym, nóż i srajtaśmę

9. Jakimi cechami powinien sie oznaczac prawdziwy przyjaciel/przyjaciolka - szczerość

10. Czy istnieje wedlug Ciebie PRZYJAŹŃ między kobietą, a mężczyzną - tak

11. Masz jakieś zwierzątko domowe Powiedz coś o nim - Peja - moja kocica, zwykle leży na telewizorze, kiedy gra nasza repa w piłce nożnej hehe;)

1. Ulubiony przedmiot w szkole: polski, historia, wos, angielski

2. Znienawidzony przedmiot w szkole: fizyka, fizyka i jeszcze raz fizyka

3. Ulubiony film: Rydwany ognia, Siedem lat w Tybecie, Fight club, Ojciec chrzestny, Zielona mila, Bezsenność w Seattle, Kawa i papierosy, Pulp Fiction, Hooligans, Zaklinasz deszczu, Buntownik z wyboru, Stow. umarłych poetów

4. Twoje motto życiowe: pogardzam nieoświeconymi i trzymam się z dala

5. Jakiej muzyki słuchasz: rock, punk, metal, new wave, cold wave, hip hop, psycho rap, jazz

6. Co najchętniej robisz w wolnym czasie: słucham muzyki, oglądam mecze

7. Kim chciałabyś zostać w przyszłości: adwokatką / komentatorką sportową

8. Ulubiony napój alkoholowy: mohito, cuba libre, tequila

9. Ulubiony napój bezalkoholowy: kawa, tonic, sprite

10. Twoje nałogi: kawa

11. Co najbardziej cenisz u płci przeciwnej: poczucie humoru

12. Co Cię pociąga u mężczyzn: to zależy

13. Twój stan cywilny: panna

14. Twój największy życiowy sukces: hmmm

15. Ulubiona postać z kreskówek: Jerry

16. 3 cechy jakich nienawidzisz u ludzi: kretynizm, buractwo i fałszywość

17. Jesteś jednego dnia administratorem LFC.pl. Co byś zmieniła ?! ...

Ulubiony hipermarket - Piotr i Paweł
Ulubiony ketchup - Kotlin
Na ktorym pietrze mieszkasz - 3
Ksiazka ktorej nigdy nie dokonczyles - Muminki
Film ktorego nigdy nie dokonczyles
Twoje drugie imie - Anna, trzecie - Tekla

Okręg Wyborczy Piła - listy z kandydatami

wzorem ubiegłych wyborów proponuje we wspólnym wątku zamieszczać listy z naszego regionu z kandydatami.

Kandydaci PO w wyborach 2007:

Kandydaci do Sejmu RP:

1.Adam Szejnfeld - lat 49, mgr prawa. W przeszłości działacz legalnej i podziemnej "Solidarności", internowany w więzieniach we Wronkach i w Gębarzewie, później współorganizator Komitetów Obywatelskich. W latach 1990 - 1998 radny i burmistrz Miasta i Gminy Szamocin. Potem poseł na Sejm RP III, IV i V kadencji. Ekspert ds. gospodarki i przedsiębiorczości PO.

2.Jakub Rutnicki - lat 28, mgr politologii. Poseł na Sejm RP V kadencji. Zamieszkały w Pniewach, powiat szamotulski.

3.Stanisław Chmielewski - lat 48, mgr prawa. Radca prawny, poseł na Sejm RP V kadencji. Zamieszkały w Złotowie.

4.Piotr Waśko - lat 46, mgr kulturoznawstwa. Prezes Zarządu Energetyki Cieplnej w Skwierzynie, były burmistrz Wielenia, radny Sejmiku Wielkopolskiego. Zamieszkały w Wieleniu powiat Czarnkowsko - Trzcianecki.

5.Jacek Skrobisz - lat 40, magister techniki. Wicestarosta Powiatu Wolsztyńskiego, radny powiatowy. Zamieszkały w Wolsztynie.

6.Krystyna Wilkoszarska - lat 61, mgr pedagogiki, neurologopedii. Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Tomyślu. Zamieszkała w Nowym Tomyślu.

7.Paweł Jarczak - lat 40, mgr wychowania fizycznego. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pile. Radny miejski, przewodniczący Rady Miasta Piły. Zamieszkały w Pile.

8.Tomasz Szrama - lat 36, mgr chemii. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Zamieszkały w Kiszewie, gmina Oborniki, powiat obornicki.

9.Jerzy Piasecki - lat 50, mgr fizyki. Nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Radny Rady Powiatu Wągrowieckiego. Zamieszkały w Wągrowcu

10.Grzegorz Wrona - lat 50, lekarz. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. Działacz Samorządu Zawodowego Lekarzy. Przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego w Poznaniu. Zamieszkały w Pile.

11.Anna Martyńska - lat 51, mgr filologii polskiej. Nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Kwilczu. Zamieszkała w Kwilczu, powiat międzychodzki.

12.Krzysztof Poszwa - lat 29, mgr prawa. Pracownik samorządowy Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Zamieszkały w Wągrowcu.

13.Monika Górecka - lat 24. Studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Członkini Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Zamieszkała w Międzychodzie.

14.Patrycja Ratajszczak - lat 27, mgr ekonomii. Doktorant Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pracownik Banku Zachodniego WBK S.A. Zamieszkała w Grodzisku Wielkopolskim.

15.Krzysztof Hetmański - lat 39, mgr ekonomii. Prezes Zarządu MEBLE Sp. z o.o. Poznań. Zamieszkały w Obornikach Wielkopolskich.

16.Adrian Skrzypczak - lat 26, wykształcenie wyższe - politolog. Agencja Reklamowa Tygodnika Noteckiego. Radny Rady Miasta Czarnkowa. Członek Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

17.Przemysław Nitschke - lat 37, mgr teologii. Inspektor w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie. Zamieszkały w Gminie Przemęt, wieś Mochy.

18.Józef Napierała - lat 58, lekarz weterynarii, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Lekarz w lecznicy dla zwierząt w Lipce Wielskiej. Zamieszkały we Lwówku, powiat nowotomyski.

* * *

Kandydaci do Senatu RP:

1.Mieczysław Augustyn - lat 52, wykształcenie wyższe, senator VI kadencji, przewodniczący Rady Miasta Piły w latach 2002 - 2005, założyciel i prezes Wielkopolskiego Banku Żywności oraz wielu dzieł charytatywnych, budowniczy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Zamieszkały w Pile.

2.Piotr Głowski - lat 40, inż. zarządzania. Dyrektor Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Nadnoteckich, manager projektów unijnych. Członek Rady ds. innowacji przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego. Zamieszkały w Pile.

http://portal.i-pila.pl/?go=news&id=570

jak ktoś znalazł już jakieś listy to dodawajcie.
komentarze mile widziane.

II KRAKOWSKAKONFERENCJA PSYCHOLOGII SĄDOWEJ

II Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej
16-17 maj 2009 Kraków

SOBOTA – BLOK O OFIERZE I PRZESTĘPSTWIE

9.00 - 9.30 Rejestracja uczestników
9:30 - 10.00 Uroczyste otwarcie Konferencji i krótkie wprowadzenie dr. hab. Romualda Polczyka (Instytut Psychologii UJ)
10.00 - 11.00 WYKŁAD GOŚCIA: mgr Ewa Wach (Instytut Ekspertyz Sądowych) "Rola ofiary przestępstwa seksualnego w tworzeniu profilu psychologicznego sprawcy"
11.00 – 11.30 „Prostytutkę sprzedam” Estera Papuga i Kasia Pisarczyk (Instytut Psychologii UJ)
11:30 - 12.00 PRZERWA KAWOWA
12.00 – 13.00 WYKŁAD GOŚCIA: Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji „Przestępstwa seksualne z perspektywy policyjnej'
13:00-13:30 Profilaktyka przemocy seksualnej wobec kobiet i dzieci” Ewa Sasimowska (Instytut Psychologii UJ)
13:30 - 14:00 „Wykorzystanie seksualne dziecka w różnych kulturach” Filip Szumski (Instytut Psychologii UAM w Poznaniu)
14.00 PRZERWA OBIADOWA
15.00 - 16.00 WYKŁAD GOŚCIA: mgr Marek Bielski (Katedra Prawa Karnego WPiA UJ ) ”Znaczenie zgody na naruszenie dobra prawnego da wykładni znamion przestępstw seksualnych”
16:30 – 17:00 „Wybrane problemy związane z tzw. przestępstwami pornograficznymi” mgr Mikołaj Iwański, mgr Michał Pypeć (Katedra Prawa Karnego UJ )
17:00 – 17.30 "Psychologiczne aspekty wykrywania przestępstw seksualnych" mgr Paweł Marcinkiewicz
17:30 – 18.00 "Pedofilia: jak ją widzi prawo i psychologia." Katarzyna Zawadzka (MISH UJ)

NIEDZIELA – BLOK O SPRAWCY

9:30 - 10.00 „Czy pornografia wpływa na poziom agresjii seksualnej?” Paweł Doliński (Instytut Psychologi UJ)
10.00 - 10.30 "Wokół mitu wypartej pamięci – kiedy ofiara staje się przestępcą” Karolina Dukała (Instytut Psychologii UJ)
10.30 – 11.00 „Zabójcy na tle seksualnym” mgr Krzysztof Kycik (Katedra Kryminologii WPiA UJ)
11.00 - 11.30 "Polski system specjalistycznego traktowania sprawców przestępstw seksualnych, popełnionych w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych." Leszek Gąska (Wydział Prawa I Administracji UJ)
11:30 - 12.00 PRZERWA KAWOWA
12:00-13:00 WYKŁAD GOŚCIA: mgr Wojciech Sroka (Zakład Karny Rzeszów – Załęże) "Możliwości i cele terapii u sprawców przestepstw z zaburzeniami
preferencji seksualnych o typie pedofilii"
13.00 - 13.30 „Co wiemy o ekshibicjonizmie?” Krzysztof Kasparek (Instytut Socjologii UJ)
13:30 - 14:00 „Przestępstwa seksualne popełniane przez osoby upośledzone umysłowo – studium przypadku” mgr Marcin Borowski, mgr Paulina Wnukiewicz (Szpital Tworkowski, Pruszków)
14.00 PRZERWA OBIADOWA
15.00 - 16.00 WYKŁAD GOSCIA: mgr Justyna Drelicharz (Stowarzyszenie Pegaz) „Leczenie sprawców przestępstw seksualnych w kontekście praw człowieka”
16:30 - 17:00 „Nieletni jako sprawca przemocy seksualnej” mrg Ryszard Biedny (RODK w Pile )
17:00 - 17.30 „Czy sprawcy przestępstw seksualnych mają deficyty poznawcze?” Bartłomiej Matoga (Instytut Psychologii UJ)
17:30 – 18.00 "Przestępczość seksualna kobiet - prawda czy fikcja?" Maciej Bis (Instytut Psychologii UJ)

Course on International Protection of Human Rights

Przesyłam zainteresowanym maila z zaproszeniem do udziału w kursie organizowanym przez Poznańskie Centrum Praw Człowieka.

W ubiegłym roku brałam udział i byłam bardzo zadowolona. Polecam!

Ola

W dniach 1-10 września 2008 r. odbędzie się XVII edycja międzynarodowego kursu „International Protection of Human Rights” organizowanego przez Poznańskie Centrum Praw Człowieka INP PAN we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UAM oraz Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law.

W załączeniu przesyłam informację o kursie, z uprzejmą prośbą o przekazanie studentom, jak i wszystkim osobom zainteresowanym tematyką praw człowieka, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Z poważaniem,

Katarzyna Sękowska-Kozłowska

Kierownik kursu

Poznan Human Rights Centre
Institute of Legal Studies of Polish Academy of Sciences

Poznan Human Rights Centre and Adam Mickiewicz University, Faculty of Law and Administration, in partnership with the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law (Lund, Sweden) and with financial support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights are organizing the 17-th edition of the Course on International Protection of Human Rights - Rights of National Minorities.
The Course will take place in Poznan (Poland) from 1 to 10 September 2008.
The main objective of the Course is to enhance the participants' knowledge and understanding of the existing standards and institutional aspects of the protection of human rights at the international level. This year's edition will focus additionally on issues related to the rights of national minorities. The Course is offered particularly to young researches, lawyers, students and NGO activists.
The Course consists of 60 hours of lectures and case-studies. The lectures will be held by eminent professors and experts in the field of human rights and international law. The case studies will involve discussions on decisions of the European Court of Human Rights and the UN treaty bodies.
The working language of the Course is English.
The number of participants is limited to 25 persons.
Those successfully completing the Course will obtain a certificate of attendance.
We would like to inform you that the registration fee is 200€. Organizers provide participants with accommodation in double rooms in a student hostel, meals (breakfast and lunch) and teaching materials.

Upon specific requests registration fee may be reduced.
A limited number of grants to cover travel costs is available to applicants from Southeastern Europe and former USSR countries.
Applications must be received before 31 May 2008. All applicants must enclose a curriculum vitae and a letter of recommendation.
For detailed information and the application form please search www.phrc.pl.

Poznan Human Rights Centre
Ul. Mielzynskiego 27/29
61-725 Poznan
Poland
Fax: (+4 061 8520 260
phrc@man.poznan.pl
www.phrc.pl

Tydzien Chinski w WSMSGiP

Tydzień Chiński w WSMSGiP

Polsko-Chińskie Koło Naukowe zaprasza na obchody Tygodnia Chińskiego w ramach którego odbędą się:

7.05.07 r. (poniedziałek) Godzina 21.00
Otwarcie tygodnia chińskiego - wernisaż zdjęć poświęconych Chinom w sopockim klubie Soho. W tle jam oraz muzyka grana na żywo - nowoczesne brzmienie połączone z tradycyjna chińską nutą. Podczas wernisażu możliwość wymienienia poglądów na temat treści zaprezentowanych na zdjeciach oraz dyskusji z członkami Koła.

8.05.07 r. (wtorek) Godzina 15.30
Pokaz filmów chińskiej produkcji - aula Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni. W przerwach pokaz sztuki walki Kung- fu zorganizowny przez Polskie Stowarzyszenie Wun Hop Kuen Do Kung Fu. Przewidziany jest również poczęstunek chińskimi przysmakami przygotowany przez „Pekin Bar”.

9.05.07 r. (środa) Godzina 15.00
Konferencja naukowa mająca na celu pokazanie rzeczywistego obrazu współczesnych Chin. W ramach wydarzenia głos zabiorą zaproszeni goście - autorytety w dziedzinach kultury, historii i polityki Chin. Konferencja odbędzie się w auli WSMSGiP. W przerwach przewidziany jest poczęstunek oraz możliwość napicia się kawy lub herbaty. Podczas konferencji wystąpią:
Wojciech Jakóbiec – doktorant UAM (sinologia), wspólzałożyciel sina.pl, współautor (wraz z prof. Rowińskim) książki „System Konstytucyjny Chińskiej Republiki Ludowej”. W ramach konferencji wygłosi wykład "System polityczny ChRL".
Kamila Kreft-Nowacka – magister sinologii UAM, współzałożycielka sina.pl, prowadzi zajęcia z lektoratu języka chińskiego na chinoznawstwie w WSMSGiP. W ramach konferencji wygłosi wykład „Chiński slang Internetu”.
Piotr Uziębło – doktor prawa na wydziale Prawa i Administracji UG, w WSMSGiP prowadzi zajęcia z komparatystyki konstytucyjnej, współczesnych ustrojów oraz systemów politycznych. W ramach konferencji wygłosi wykład „System polityczny wybranych krajów Azji Południowo-Wschodniej”.

10.05.07 r. (czwartek) Godzina 15.00
Studencka debata, w ramach której głos zabiorą studenci chinoznawstwa w WSMSGiP. Zaprezentują oni swoją wiedzę ogólną na temat Chin, wspomną o wielu ciekawostkach - zagadnieniach związanych z wierzeniami i symboliką oraz miejscem Chin we współczesnych stosunkach międzynarodowych. W przerwach przewidziany jest poczęstunek oraz możliwość napicia się kawy lub herbaty. W ramach debaty wystąpią:
Jakub Kępczyński - „ Edukacja w Chinach współcześnie”
Ewa Borkowska - „ Sztuka kaligrafii”
Zofia Grądkowska - „ Symbolika”
Przemysław Michalak - „Chiny w organizacjach międzynarodowych”

Goraco Zapraszamy!

APEL DO STUDENTÓW I-go roku MISHu (POBUDKA!)

przepraszając za opóźnienie lista tutorów jaka dostaliśmy rok temu

Imię i nazwisko tutora oraz wydział (w roku akademickim 2006/2007)

dr M. Michalski Wydział Historyczny
prof. dr hab. Z. Melosik Wydział Studiów Edukacyjnych
dr T. Pasikowski Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. J. Czamańska Wydział Historyczny
prof. A. Krawulska – Ptaszyńska Wydział Nauk Społecznych
dr M. Kordela Wydział Prawa i Administracji
prof. M. Ziółkowski Wydział Nauk Społecznych
dr N. Gill Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. E. Krasowska Wydział Filozofii Polskiej i Klasycznej
dr M. Okulicz-Kozaryn Wydział Filozofii Polskiej i Klasycznej
dr hab. T. Sobieraj Wydział Filozofii Polskiej i Klasycznej
prof. dr hab. W. J. Paluchowski Wydział Nauk Społecznych
dr P. Rotengruber Wydział Nauk Społecznych
dr P. Nowakowski Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
prof. dr hab. G. Dziamski Wydział Nauk Społecznych
dr hab. M. Krajewski Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. T. Kotłowski Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. A. J. Szwarc Wydział Prawa i Administracji
prof. Z. Drozdowicz Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. A.W. Mikołajczak Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
(CEG UAM)
dr S. Czekalski Wydział Historyczny
prof. dr hab. P. Bering Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej (CEG UAM)
dr A. Pankalla Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. J. Pogonowski Wydział Neofilologii
dr M. Franz Wydział Historyczny
dr M. Domaradzki Wydział Nauk Społecznych
prof. dr hab. A. Klawiter Wydział Nauk Społecznych
dr P. Fabiś Wydział Nauk Społecznych
Prof. dr hab. J. Miluska Wydział Nauk Społecznych
Dr hab. K. Ilski Wydział Historyczny
Prof. T. Węcławski Wydział Teologiczny
Prof. dr hab. A. Przyłębski Wydział Nauk Społecznych
Dr J. Nikodem Wydział Nauk Społecznych
Prof. dr hab. P. Czapliński Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr A. Potyrała Wydział Nauk Społecznych
Prof. dr hab. D. Ratajczakowa Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Prof. dr hab. P. Pawełczyk Wydział Nauk Społecznych
Dr E. Krawiecka Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr S. Brud Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Prof. E. Rewers Wydział Nauk Społecznych
Dr G. Ziółkowski Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr T. Czub Wydział Nauk Społecznych
Dr A. Setecka Wydział Neofilologii
Dr hab. M. Krajewski Wydział Nauk Społecznych
Prof. B. Kaniewska Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr M. Januszkiewicz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Prof. dr hab. E. Wiegandtowa Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr W. Otto Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Dr A. Przestalski Wydział Nauk Społecznych
Dr A. Ćwiek Wydział Historyczny
Prof. dr hab. P. Kraszewski Wydział Historyczny
Dr P. Śliwa Wydział Nauk Społecznych

III Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych 17 - 19 IV

Rada Kół Naukowych ma zaszczyt zaprosić do udziału w III Ogólnopolskim Zjeździe Kół Naukowych przy Wydziałach Prawa i Administracji, który odbędzie się w dniach 17 - 19 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.
Zjazd organizowany jest przez Koła Naukowe naszego Wydziału, ale jego najważniejsze wydarzenia są otwarte dla wszystkich studentów!
Będzie to 8 paneli naukowych w czwartek 17 kwietnia oraz konferencja w piątek 18 kwietnia.

PRAWO ADMINISTRACYJNE
Sala Balowa ( Pałac Tyszkiewiczów)

I – Sesja Referatowa
Godzina: 13:15 – 14:45
Moderator: dr Rafał Stankiewicz, Instytut Nauk Prawno - Administracyjnych ( WPiA UW)
• Julita Jabłońska, Koło Naukowe Prawa Medycznego Lege Artis ( UAM)
" Zakres obowiązku informacyjnego lekarza i jego szczególna postać w przypadku eksperymentu medycznego, transplantacji oraz wspomaganej medycznie prokreacji" (z ilustracjami prawno-porównawczymi z doktryny prawa niemieckiego).
• Michał Jabłoński, Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego " Ius et Medicina" ( WPiA UW)
" Publicznoprawny aspekt ochrony własności intelektualnej w przemyśle farmaceutycznym na przykładzie prawa wyłączności danych rejestracyjnych".
• Szymon Łajszczak, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego ( WPiA UW)
" Planowanie przestrzenne w świetle postulatu realizacji interesu publicznego".

II – Sesja Seminaryjna
Godzina: 15 – 16:30
• prof. Aleksandra Wiktorowska, Instytut Nauk Prawno-Administracyjnych ( WPiA UW)
" Główne kierunki badań naukowych prowadzonych w ramach Instytutu Nauk Prawno - Administracyjnych WPiA UW".
• dr Rafał Stankiewicz
" Kilka uwag o istocie postępowania antymonopolowego".

III – Sesja Referatowa
Godzina 16:45 - 17:30
Moderator: Karolina Borecka, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego ( WPiA UW)
• Kamila Gonciarz, Koło Naukowe Studentów Administracji ( KUL)
" Rejestracja stanu cywilnego w Polsce – proces rejestracji urodzenia".
• Miłosz Rzepkowski, Koło Naukowe Studentów Prawa ( KUL)
" Zakaz reformationis in peius w postępowaniu administracyjnym".
• Jędrzej Górski, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego ( WPiA UW)
" Kolizja Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej z Regulacjami Szczególnymi".

PRAWO GOSPODARCZO - PODATKOWE
Sala 43 ( Collegium Iuridicum I)

I – Sesja Referatowa
Godzina: 13:15 – 14:45
Moderator: dr Adam Szafrański, Instytut Nauk Prawno - Administracyjnych ( WPiA UW)
• Mateusz Grochowski, Studenckie Koło Naukowe Prawników ( UMCS)
" Udział organizacji społecznych w postępowaniu cywilnym o ochronę konsumentów".
• Katarzyna Mrzygłód, Koło Naukowe Ochrony Konkurencji i Konsumenta ( WPiA UW)
" Dlaczego dotyka nas prawo konkurencji ?".
• Adrianna Szubielska, Koło Naukowe Ochrony Konkurencji i Konsumenta ( WPiA UW)
" Konkurencja - granice kontroli organów antymonopolowych w postępowaniu antymonopolowym".
• Łukasz Machalski, Koło Naukowe o Prawie i Gospodarce "Ius pro Oeconomiae" ( WPiA UW)
" Prawne uwarunkowania prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce".
• Krzysztof Ochowiak, Koło Prawa Podatkowego " PECUNIA" ( UAM)
" Obowiązek zastosowania się do interpretacji indywidualnej w świetle przepisów Ordynacji Podatkowej".
• Bartosz Nojek, Koło Naukowe Prawa Administracyjnego ( WPiA UW)
" Problematyka interpretacji podatkowych wydawanych przez Dyrektorów Izb Skarbowych – na wybranych przykładach".
• Jakub Kubalski, Koło Naukowe Własności Intelektualnej "IP" ( WPiA UW)
" Reklama Podprogowa".

II– Sesja Seminaryjna - razem z Prawem Administracyjnym

PSE HIENY

JAN GRABKOWSKI - STAROSTA POWIATOWY POZNANIA
Urodzony 12 września 1954 r. Inżynier elektryk, ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej. ( !!!)
W latach 1975-1990 pracownik Zespołu Elektrociepłowni Poznańskich, w latach 1990-1998 radny Gminy Czerwonak oraz Zastępca Wójta Gminy Czerwonak (odpowiedzialny za gospodarkę komunalną, inwestycje i gospodarkę gruntami). W tym okresie uzyskał uprawnienia państwowe likwidatora przedsiębiorstw i członka rad nadzorczych. Tworzył gminną spółkę komunikacyjną TRANSKOM. Uczestniczył w Podyplomowym Studium Samorządu Terytorialnego na Wydziale Prawa UAM. W latach 1998-2002 radny Powiatu Poznańskiego oraz Wicestarosta Poznański (odpowiedzialny za komunikację i transport oraz administrację budowlaną, remonty i inwestycje oraz drogi). Od listopada 2002 r. Starosta Poznański. Żona Maria, dwóch synów: Paweł i Adam. W wyborach do Rady Powiatu Poznańskiego startował z Okręgu Wyborczego nr II (gminy: Czerwonak, Murowana Goślina) otrzymując 1116 głosów. Klub: Platforma Obywatelska.

TOMASZ ŁUBIŃSKI
Stanowisko: Wicestarosta Poznański
Wykształcenie wyższe, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu.
Doświadczenie zawodowe - zaczynał na stanowisku inspektora w Urzędzie Miasta i Gminy Buk. Następnie pełnił funkcję sekretarza gminy Buk, przez osiem lat był zastępcą burmistrza Buku.
Uczestnik staży i praktyk zagranicznych, m.in. z zakresu: ochrony środowiska w Holandii ( !!!) , zarządzania zasobami ludzkimi we Francji i zarządzania gminą w Danii. Był współautorem projektu, opracowanego wspólnie z gminą holenderską, dot. zarządzania infrastrukturą komunalną, który w 2002 r. został nagrodzony przez UE tytułem "Golden Star 2001".
Jako Radny Powiatu Poznańskiego w pierwszej kadencji przewodniczył komisji finansów i był członkiem komisji ochrony środowiska. W 2002 r. został członkiem Zarządu Powiatu Poznańskiego, a trzy lata później Wicestarostą Poznańskim.
Zainteresowania - sport, turystyka.
Rodzina - żona Koralia, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, córka Patrycja i syn Karol

EWA DALC
Stanowisko: Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego

Absolwentka II LO im. H. Modrzejewskiej w Poznaniu. W 1978 r. ukończyła Medyczne Studium Zawodowe - Wydział Pracowników Socjalnych w Poznaniu, a w 1988 r. uzyskała dyplom magistra na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przebieg pracy zawodowej: lata 1978-1984 pracownik socjalny na terenie gminy Tarnowo Podgórne, 1985 - 1989 Sekretarz Urzędu Gminy Rokietnica, 1989-1990 Naczelnik Gminy, a następnie przez dwie kadencje (do listopada 1998 roku) Wójt Gminy Rokietnica. Uczestnik wyjazdów studyjnych i stażowych w zakresie funkcjonowania administracji publicznej i samorządu terytorialnego we Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szkocji. W okresie od 1986 do 1998 ławnik sądowy w Sądzie Rejonowym w Szamotułach i Sądzie Rejonowym w Poznaniu. W latach 1992 - 1998 członek Ogólnopolskiego Zarządu Związku Gmin Wiejskich RP z siedzibą w Poznaniu. W kadencji 1999 - 2002 pełniła funkcję radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz przewodniczyła Klubowi Radnych Platformy Obywatelskiej. Zainteresowania: prawo (w tym dotyczące samorządu terytorialnego i finansów), poezja, literatura, podróże, kuchnie świata.

TEMAT OCHRONY ZDROWIA SIĘ KŁANIA PANI DALC!

KAŻDY Z NICH NA SWÓJ SPOSÓB POWINIEN MIEĆ POJĘCIE / STAROSTA O ENERGETYCE, WICESTAROSTA O OCHRONIE SRODOWISKA A CZŁONEK ZARZĄDU POWIATU POZNAŃSKIEGO - O OCHRONIE ZDROWIA / O DŁUGOTERMINOWEJ SZKODLIWOŚCI INWESTYCJI PSE. I JESZCZE NA IRONIE LOSU KAŻDY Z NICH CHWALI SIE PRZYWIĄZANIEM DO LITERY PRAWA! PRZEMILCZELI ZA TO TEMAT LICZENIA PIENIĘDZY POLSKA JEST KRAJEM ABSURDU ...
NIECH KAŻDY Z NICH ZACJHORUJE NA BIAŁACZKĘ , GUZA MÓZGU ALBO INNE ŚMIERTELNE CHOROBY - NIECH WIECZOREM WYJDA W KAMIONKACH PODZIWIAC BŁYSKI FLESZY ZE SŁUPÓW , A W CZASIE DESZCZU PODZIAC ISKRY ZE SMIERDZĄCYCH KABLI - I W T E D Y NIECH DEKLARUJA ZROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW KAMIONEK I PODZIELAJĄ ICH LOS !
SKORO TACY LUDZIE PRZYKŁADAJĄ PALCE DO ZGODY NA DALSZĄ BUDOWE PSE W KAMIONKACH ITD . TO

[Centrum] nowy gmach Urzędu Miasta

Powtarzałem nie raz, że tandetna architektura bywa droższa niż porządna. Dla przykładu podam niektóre konkursy ostatnich lat:

2008:

2008 VI Głogów Zagospodarowania nadodrzańskich terenów Starego Miasta pod budowę przystani rzecznej z zapleczem turystyczno-rekreacyjnym
2008 VI Warszawa Parkowe urządzenie terenu
2008 VI Tarnowskie Góry Miejscowy Planu Zagospodarowania Przestrzennego
2008 VI Warszawa Zagospodarowanie przestrzennego terenu otoczenia Stadionu Narodowego
2008 V Kępice Konkurs na projekt basenu w Kępicach
2008 V Stare Babice Przedszkole
2008 V Żnin Centrum sportowo-rekreacyjno-rozrywkowe
2008 V Tarnów Hala sportowa w Tarnowie
2008 V Kalisz Regionalna Biblioteka Publiczna
2008 V Tarnowskie Góry Zespół mieszkaniowy
2008 V Murowana Goślina Zabudowa mieszkaniowa na osiedlu Zielone Wzgórza
2008 V Wrocław Rewitalizacja Bulwaru Xawerego Dunikowskiego
2008 IV Płoskinia Siedziba Nadleśnictwa
2008 IV Lesko Koncepcja kompleksu sportowo – rekreacyjnego
2008 IV Pruszcz Gdański Rozbudowa Szkoły Podstawowej
2008 IV Wadowice Sala sportowa z przebudową boisk oraz stołówki
2008 IV Poznań Centrum Nanobiomedyczne
2008 IV Starachowice Miejskia Hala Targowa
2008 IV Warszawa Opracowanie kompleksowego, wielobranżowego projektu architektonicznego osiedla
2008 IV Wrocław Zespół Szkolno-Przedszkolny z kompleksem rekreacyjno – sportowym oraz z zagospodarowaniem terenu
2008 IV Białystok Biblioteka Politechniki Białostockiej
2008 IV Gdańsk Modernizacja pomieszczeń: biblioteki, audytorium, auli, holu, klatki schodowej w siedzibie ASP
2008 IV Wrocław Afrikarium – Oceanarium
2008 III Nakło nad Notecią Kryty basen
2008 III Kołobrzeg Modernizacja i rozbudowa Portu Jachtowego
2008 III Płońsk Przebudowa obiektu Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku
2008 III Kraków Hala 100-lecia „Cracovii” wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych
2008 III Łomża Zespół budynków Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości
2008 III Gdańsk Gdańsk nadbudowa wydziału elektroniki
2008 III Warszawa Hotel sieci Ideal
2008 III Kraków - Czyżyny Hala Widowiskowo Sportowa
2008 III Koziegłowy Koncepcja architektoniczna budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu w Koziegłowach
2008 III Nowy Targ Pływalnia
2008 II Olsztyn Adaptacja budynku pokoszarowego na bibliotekę
2008 II Wrocław Kompleks Edukacyjno-Badawczy GEO-CENTRUM
2008 II Tomaszów Mazowiecki Siedziba Starostwa
2008 II Poznań Konkurs na studium programowo - przestrzenne zabudowy działek przy ul Zagórze
2008 II Warszawa Kompleks budynków biurowych
2008 I Wrocław Liceum Ogólnoształcące
2008 I Tczew Wystawa i wnętrza ekspozycyjne oddziału Centralnego Muzeum Morskiego
2008 I Trzcionka Rozbudowa gimnazjum
2008 I Busko Zdrój Modernizacja i rewitalizacja centrum miasta
2008 I Włodowice Zajazd Jurajski
2008 I Grodzisk Mazowiecki Zaprojektowanie rejonów śródmiejskich miasta Grodzisk Mazowiecki
2008 I Rakoniewice Hala sportowo-widowiskowa, środowiskowa
2008 I Oleśnica Biblioteka przy ul M Reja 10

2007 XII Zamość Zagospodarowania Rynku Wodnego
2007 XII Warszawa Centrum Promocji Kultury
2007 XII Wrocław Budynek sportowo-rekreacyjny dla Zespołu Szkół Ogólnokształcacych nr 3
2007 XII Kraków Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie
2007 XII Lublin Zespół pływalni
2007 XII Złoty Potok Przedszkole 2 oddziałowe
2007 XII Wieliczka Zespół Szkół
2007 XII Węgrów Strefa centralna Węgrowa
2007 XII Kolbuszowa Zabudowa i zagospodarowane rynku
2007 XII Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności
2007 XII Wrocław Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych
2007 XII Szanghaj, Chiny Polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju
2007 XII Warszawa Hala ze sztucznym lodowiskiem oraz park o charakterze rekreacyjno-sportowym
2007 XII Kielce Kielce Centrum Niepełnosprawnych
2007 XII Kraków Przebudowa stadionu Cracovia w Krakowie
2007 XII Zawiercie Osiedle mieszkaniowe
2007 XII Boguchwała Zabudowa terenu pod usługi i plac gminny
2007 XII Rzeszów Dom Zakonny z Parafialnym Ośrodkiem Społeczno - Kulturalnym
2007 XI Warszawa Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego Placu Bankowego, Placu Teatralnego oraz ul Senatorskiej w Warszawie
2007 XI Gdynia Park Rady Europy - Centrum Kultury w Gdyni
2007 XI Warszawa Przedszkole 5-cio oddziałowe w Warszawie
2007 XI Rzgów Centrum Kulturalno - Sportowe przy ul Szkolnej
2007 XI Radom Centrum Przetwarzania Danych
2007 XI Kraków Zagospodarowanie funkcjonalno - przestrzenne Ronda Mogilskiego wraz z jego otoczeniem
2007 XI Olsztyn k. Częstochowy Zagospodarowanie Rynku i ul Zamkowej w Olsztynie k/ Częstochowy
2007 XI Dęblin Zagospodarowanie centrum miasta Dęblin
2007 XI Sulejówek Ekopark Glinianki
2007 XI Pszów Zagospodarowanie centrum Pszowa
2007 XI Poznań Koncepcji zagospodarowania kwartałów zabudowy
2007 XI Polkowice Siedziba Starostwa
2007 XI Poznań Zagospodarowanie Kwartału
2007 XI Kraków Centrum Kongresowe w Krakowie
2007 XI Mysiadło Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny na Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle
2007 XI Łódź Koncepcja przebudowy funkcjonalno - przestrzennej płyty Placu Wolności wraz z koncepcją mebli urbanistycznych dla historycznej przestrzeni publicznej Łodzi
2007 XI Karpacz Karpacz Hala Sportowa
2007 XI Polkowice Koncepcja siedziby Polkowickiego Centrum Animacji i ulicy Targowej
2007 X Wrocław Wrocław Hala Stulecia Pawilon restauracyjny
2007 X Szczecin Konkurs koncepcyjny Śródmieście Inaczej
2007 X Bytom Sala sportowa wielofunkcyjna
2007 X Łódz Zagospodarowania parku na „Młynku”
2007 X Stalowa Wola Filia Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli
2007 X Wrocław Stadion Miejski
2007 X Czernichów Hala sportowa przy Szkole Podstawowej
2007 X Saragossa, Hiszpania Pawilon Polski na Wystawie Tematycznej EXPO 2008 w Saragossie
2007 X Kraków Centrum Jana Pawła II - NIE LĘKAJCIE SIĘ - w Krakowie
2007 X Zielona Góra Konkurs na halę widowiskową i basen w Zielonej Górze
2007 X Suwałki Aquapark przy ul Jana Pawła II
2007 IX Śląsk Opolski Opolski Dom - projekt domu jednorodzinnego wizytówki regionu
2007 IX Sopot Budynek ratusza miejskiego - rewaloryzacja
2007 IX Legionowo Hala sportowa
2007 IX Opole Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu - przebudowa i rozbudowa
2007 IX Dzierżoniów Hala sportowa w II LO Jana Pawła II przy ul Garncarskiej 1
2007 IX Jarosław Przebudowa kina Westerplatte w Jarosławiu na budynek wielofunkcyjny
2007 IX Racibórz Budynek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
2007 IX Warszawa Interaktywna wystawa dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik
2007 IX Krzemionki Zespół obiektów obsługujących Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy w Krzemionkach
2007 IX Wrocław Zespół budynków mieszkalnych i usługowych przy ul Pomarańczowej
2007 IX Opole Zgospodarowania terenów miasta Opola
2007 IX Bielsko-Biała Zagospodarowanie Placu Wojska Polskiego
2007 IX Warszawa Przedszkole i plac zabaw
2007 IX Warszawa Sala gimnastyczna oraz modernizacja istniejącego obiektu L O
2007 IX Opole Nadbrzeża Odry i Młynówki w Opolu
2007 IX Sosnowiec Zabudowa wielorodzinna przy ul Zegadłowicza w Sosnowcu
2007 IX Bydgoszcz Zabudowa wielorodzinna przy ulicy Grunwaldzkiej 64-66
2007 VIII Września Szpital Powiatowy we Wrześni
2007 VIII Grabów Hala Sportowa
2007 VIII Wrocław Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna przy ul Afgańskiej
2007 VIII Żnin Zagospodarowania terenów w centrum historycznym Żnina
2007 VIII Szczecin Zespół zabudowy mieszkalnej Glinki
2007 VIII Szczecin Kryty basen pływacki
2007 VIII Gorlice Rewitalizacja Starówki miasta Gorlice
2007 VIII Gdańsk Motława Apartments
2007 VII Warszawa Zabudowa w miejscu dawnego SuperSamu
2007 VII Warszawa Nowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego na Ochocie
2007 VII Częstochowa Zagospodarowania Placów Daszyńskiego i Biegańskiego wraz z odcinkiem Alei NMP
2007 VII Gdańsk Budynek drugiego Terminalu Pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk im Lecha Wałęsy
2007 VII Gdynia Rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
2007 VII Miechów Kryta pływalnia
2007 VII na terenie Polski Wystrój nowej sieci sklepów VOBIS MOBILE
2007 VII Kraków - Balice Terminal pasażerski MPL Kraków - Balice - rozbudowa
2007 VII Wrocław ASP we Wrocławiu - Centrum sztuk użytkowych, Centrum innowacyjności - rozbudowa
2007 VII Oświęcim Miejska Biblioteka Publiczna
2007 VII Konin Studium programowo-przestrzenne
2007 VII Wrocław Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna
2007 VII Wrocław Plac Społeczny
2007 VII Wrocław Cmentarz Komunalny przy ul Awicenny
2007 VI Radom Zespół Szkół Muzycznych
2007 VI Wrocław - Leśnica Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna
2007 VI Szczecin Filharmonia Szczecińska
2007 VI Katowice Muzeum Śląskie
2007 VI Sanok Garaż wielopoziomowy Okęcie – edycja II
2007 VI Ostrzeszów Kryta pływalnia
2007 VI Korfantów Przebudowa i rozbudowa Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie
2007 VI Lubiatowo Ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych
2007 VI Kraków Muzeum Sztuki Współczesnej na terenach Fabryki Schindlera
2007 VI Lublin Gmach Instytutu Informatyki oraz siedziba Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS
2007 V Świecie Przebudowa i rozbudowa oraz komercyjne zagospodarowanie budynku byłego sztabu wojskowego
2007 V Kraków Krakowski Szpital Specjalistyczny im Jana Pawła II - rozbudowa
2007 V Białystok Stadion Hetman
2007 V Wrocław Centrum Edukacji Międzynarodowej
2007 V Oleśnica Sala sportowa
2007 IV Rzeszów Regionalne Centrum Dydaktyczno–Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej
2007 IV Kraków Budynek mieszkalno - usługowy Dom Krakusa przy ul Świętokrzyskiej w Krakowie
2007 IV Mińsk Mazowiecki Hala widowiskowo-sportowa
2007 IV Tokarnia SARP nr 935 - sektor obiektów użyteczności publicznej w Parku Etnograficznym w Tokarni
2007 IV Kielce SARP 934 - Dwor Laszczyków w Kielcach
2007 III Kraków Koncepcja zagospodarowania przestrzennego terenów byłego „Obozu Płaszów” w Krakowie
2007 III Sosnowiec Pomnik Żołnierza Polskiego w Sosnowcu
2007 III Gierałtowice Koncepcja architektoniczna Ośrodka Zdrowia, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury
2007 III Łódź Zespół hotelowy o standardzie czterogwiazdkowym przy ulicy Wólczańskiej 44/50 w Łodzi
2007 III Kielce Adaptacja Zespołu Obiektów Powięziennych w Kielcach przy ul Zamkowej
2007 III Srebrna Góra Zespół budynków szkoły podstawowej i hali sportowej w Srebrnej Górze
2007 II Radom Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia
2007 II Wilanów Pałac w Wilanowie
2007 II Warszawa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
2007 I Kielce Targi Kielce - przebudowa i rozbudowa terenów i obiektów
2007 I Wrocław Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu ul Kiełczowskiej 14-18, 22
2006
2006 XII Mogilany Gimnazjum i hala sportowo-widowiskowa w Mogilanach
2006 XII Kielce Zespół obiektów dydaktycznych na terenie B Campusu Uczelnianego
2006 XII Ciechanów Ratusz w Ciechanowie
2006 XII Kraków Budynek przy ul Bosackiej 13 w Krakowie dla potrzeb Muzeum Armi Krajowej
2006 XII Poznań Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu
2006 XI Warszawa Warszawski Inkubator Technologiczny
2006 XI Katowice Filharmonia Śląska w Katowicach
2006 XI Wrocław Akademi Rolnicza we Wrocławiu
2006 XI Kraków Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę - Bulwar Czerwieński-Bulwar Poleski
2006 XI Pola Grunwaldu Pola Grunwaldu
2006 XI Głogów Bulwar Nadodrzański w Głogowie
2006 X Białystok Dawna składnica wojskowa przy ul Węglowej w Białymstoku na cele Podlaskiego Centrum Kultury
2006 X Konin Nowy budynek Sądu Rejonowego w Koninie
2006 X Białystok Zespół Szkół Muzycznych im Ignacego Paderewskiego
2006 X Białystok Projekt budynku Ratusza - nowej siedziby Urzędu Miejskiego wraz z zagospodarowaniem Rynku Siennego
2006 X Wrocław Budynek wydziałów zamiejscowych Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie
2006 IX Katowice Centrum Miasta Katowice
2006 IX Wrocław Zespół Szkolno - Przedszkolny, ul Królewiecka i Stodolna, na osiedlu Maślice we Wrocławiu
2006 IX Kraków Siedziba Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka przy ul Nadwiślańskiej w Krakowie
2006 IX Rzeszów Kompleks Naukowo-Dydaktyczny Nauk Humanistycznych i Nanoelektroniki Uniwersytetu Rzeszowskiego
2006 IX Sosnowiec Budynki mieszkalno-usługowe przy ul Zegadłowicza
2006 VIII Jaworzno KOŚCIUSZKO KWK JAWORZNO w Jaworznie
2006 VIII Knurów Budownictwo mieszkaniowe w rejonie ul Gen Ziętka i ul 26 Stycznia w Knurowie
2006 VII Gdynia Kwartał zabudowy pomiędzy ulicami: Wybickiego, Świętojańską, Żwirki i Wigury w Gdyni
2006 VII Siemianowice Kwartał miasta w rejonie ul Śniadeckiego - studium przestrzenne renowacji i rewitalizacji centrum miasta
2006 VII Wrocław Terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu
2006 VII Chrzanów Budynek przy ul Broniewskiego 10-c wraz z otoczeniem z przeznaczeniem na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej
2006 VI Kórnik Centrum Rekreacyjno – Sportowe i Kulturalno – Oświatowe w Kórniku
2006 VI Poznań Hala sportowa Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu
2006 VI Żelazowa Wola Parku w Żelazowej Woli wraz z obiektami obsługi turystów, administracji i zaplecza gospodarczego
2006 VI Ostrów Wielkopolski Przebudowa dawnej Przepompowni na cele Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiegoo
2006 VI Kraków Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę Kazimierz – Podgórze w Krakowie
2006 VI Białystok Rozbudowa budynku Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przy ul Mickiewicza 1
2006 V Poznań Nowy budynek AWF
2006 V Ostrowiec Świętokrzyski Rozbudowa bazy sportowo-rekreacyjnej i budowa hali sportowo-widowiskowej KSZO przy ul Świętokrzyskiej
2006 V Kielce Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach przy ul Żeromskiego 12
2006 V Wrocław Brama Trzeciego Tysiąclecia we Wrocławiu w Muzeum Architektury
2006 V Kraków - Nowa Huta Południowa część Placu Centralnego w Krakowie wraz ze skarpą nowohucką
2006 IV Warszawa Kompleks budynków naukowo–dydaktycznych dla potrzeb Uniwersytetu Warszawskiego przy ul Dobrej 53
2006 III Warszawa Komunalna wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa przy ulicy M Ossowskiego
2006 III Kłobuck Rynek w Kłobucku - zagospodarowanie
2006 III Kraków Obiekt obsługi ruchu turystycznego w rejonie ulicy Powiśle w Krakowie
2006 I Warszawa Budynek Biura Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

jakoś można zorganizować konkurs w Mysiadle czy Kłobucku lub Mogilanach to i w Rzeszowie się da...